Poznaj nas bliżej

Dołącz do naszej kadry

Wypełnij

Kadra Technikum INFOTECH, to grono specjalistów w swoich dziedzinach i pasjonatów nauczania.

Dyrekcja

Adam Kamiński

Prezes Zarządu Fundacji prowadzącej szkoły INFOTECH

Adam Kamiński

Prezes Zarządu Fundacji prowadzącej szkoły INFOTECH

Absolwent Wydziału Prawa UWB, ukończył studia podyplomowe Zarządzanie Wiedzą oraz Data Science, wykładowca MBA w administracji, uczestnik Szkoły Liderów, dyrektor zarządzający Klastra Technologicznego Infotech.

Dyrektor Operacyjny Lech sp. z o.o., infobroker w Incepton sp. z o.o.. koordynatora Podlaskiego Parku Przemysłowego, prezes LGD Puszcza Knyszyńska. Dyrektor ds. rozwoju Technikum Programistycznego Infotech.

e-mail: adam.kaminski@infotech.edu.pl

Katarzyna Kaczyńska

Dyrektor szkoły, podstawy przedsiębiorczości

Katarzyna Kaczyńska

Dyrektor szkoły, podstawy przedsiębiorczości

Absolwentka studiów Zarządzanie i Marketing na Politechnice Białostockiej, wieloletni nauczyciel, wicedyrektor i dyrektor szkół. Zwolenniczka edukacji innowacyjnej opartej na nowoczesnych technologiach. Współtworzyła Liceum Ogólnokształcące Politechniki Białostockiej, gdzie przez dwa lata pełniła funkcję dyrektora.

Uwielbia eksperymenty edukacyjne i młodzież, którą uczy. Jej pasją jest: tworzenie innowacyjnej szkoły opartej na zasadach demokracji, wykorzystywaniem konstrukcjonizmu podczas uczenia, szkoły, jako miejsca gdzie uczeń lubi przebywać i się rozwijać.

Wyznaje zasadę, że mądry nauczyciel to osoba, która współdziała z uczniem, uczy się od niego i pozwala mu wpływać na kształt edukacji.

e-mail: katarzyna.kaczynska@infotech.edu.pl

Karol Przybyszewski

Wicedyrektor ds. nauki programowania

Karol Przybyszewski

Wicedyrektor ds. nauki programowania

Absolwent Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej, doświadczony programista i menadżer z branży IT. Obecnie prowadzi firmę zajmującą się przetwarzaniem obrazów przy użyciu technik sztucznej inteligencji i jest doktorantem na Wydziale Informatyki. Ojciec dwóch synów których również zaraził pasją programowania i wspólnie z nimi odrabia prace domowe z informatyki!

W latach 2006 2011, razem z rodziną mieszkał i pracował jako programista w Wielkiej Brytanii. Po powrocie do Polski założył i prowadził oddział międzynarodowej firmy programistycznej zajmującej się tworzeniem aplikacji mobilnych.

W Technikum sprawuje pieczę nad aktualizowaniem programu nauczania programowania i dopasowania go do potrzeb rynku pracy. Uważa że wiedza o podstawach programowania będzie w przyszłości powszechna i oczekiwana również w innych zawodach.

e-mail: karol.przybyszewski@infotech.edu.pl<

Sylwia Żylińska-Awruk

Wicedyrektor ds. dydaktyki

Sylwia Żylińska-Awruk

Wicedyrektor ds. dydaktyki

Jestem absolwentką Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej. Posiadam stopień nauczyciela dyplomowanego a uprawnienia pedagogiczne uzyskałam w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku. Jestem egzaminatorem maturalnym i od 15 lat pracuje z młodzieżą w liceum ogólnokształcącym.

e-mail: sylwia.zylinska-awruk@infotech.edu.pl

Zespół Pedagogiczno-Psychologiczny

Marta Daniluk

Pedagog

Marta Daniluk

Pedagog

Jestem absolwentką Uniwersytetu w Białymstoku, Wydział Pedagogiki i Psychologii gdzie uzyskałam tytuł magistra pedagogiki opiekuńczo wychowawczej. Doświadczenie w zawodzie zdobywałam podczas stażu i wolontariatu w Wielofunkcyjnej Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej „Jedynka” i w Specjalistycznej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej dla Dzieci i Młodzieży z zaburzeniami Emocjonalnymi. Moje zainteresowania psychologią i pracą z ludźmi zawiodły mnie na liczne szkolenia, również dla handlowców. Moim hobby jest plastyka. W wolnych chwilach lubię malować farbami, szczególnie anioły na starych deskach. Drugą pasją jest szeroko pojęty rozwój osobisty i psychologia.

e-mail: marta.daniluk@infotech.edu.pl

Urszula Kisielewska

Pedagog

Urszula Kisielewska

Pedagog

Jestem absolwentką Uniwersytetu w Białymstoku, gdzie zdobyłam tytuł magistra na wydziale Pedagogiki i Psychologii. Ukończyłam również podyplomowe studia Resocjalizacji na wydziale IPSiR Uniwersytetu Warszawskiego jak również Mediacje Sądowe na Wydziale Prawa w Białymstoku.
Podczas wieloletniej edukacji zdobyłam uprawnienia socjoterapeuty i trenera TZA. Z racji, iż moją pasją jest teatr ukończyłam studia podyplomowe Instruktor reżyser teatralny oraz Drama w edukacji i terapii. Przez kilka lat byłam związana z Teatrem Dramatycznym w Białymstoku gdzie wystąpiłam w kilku spektaklach między innymi "Ich czworo" G.Zapolskiej, "Dzień Zwycięstwa", "Bieżeńcy Exodus", "Konstelacje". Moją pasją zarażam dzieci i młodzież z którymi dane jest mi pracować. Od 13 lat pracuję z dziećmi i młodzieżą, na różnych szczeblach kształcenia. W mojej pracy cenię sobie kontakt z rodzicami, by móc ich wspierać w trudnej niekiedy roli rodzica. Od 10 lat pełnię również funkcję kuratora społecznego V Wydziału Rodzin i Nieletnich Sądu Rejonowego w Białymstoku.
Prywatnie jestem matką trójki dzieci.

e-mail: urszula.kisielewska@infotech.edu.pl

Anna Otapowicz

Psycholog

Anna Otapowicz

Psycholog

Z wykształcenia jestem psychologiem, pedagogiem, terapeutą pedagogicznym i specjalistą z zakresu edukacji osób ze spektrum autyzmu.
Codziennie pracuję na autorytet nie tylko uczniów i ich rodziców, ale także u innych nauczycieli, dyrekcji szkoły oraz przedstawicieli instytucji, z którymi utrzymuję kontakty. Cechują mnie wysokie wartości intelektualne i moralne, staranne przygotowanie (podwójne studia magisterskie, z zakresu pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej i psychologii, a także odpowiednio sprofilowane studia podyplomowe z terapii pedagogicznej i edukacji osób ze spektrum autyzmu), łatwość nawiązywania kontaktów, umiejętność zdobywania zaufania rodziców, uczniów i nauczycieli, głęboka życzliwość i umiejętność wnikliwej obserwacji życia szkolnego.

e-mail: anna.otapowicz@infotech.edu.pl

Przedmioty zawodowe

Sylwia Żylińska-Awruk

Przedmioty zawodowe

Sylwia Żylińska-Awruk

Przedmioty zawodowe

Jestem absolwentką Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej. Posiadam stopień nauczyciela dyplomowanego a uprawnienia pedagogiczne uzyskałam w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku. Jestem egzaminatorem maturalnym i od 15 lat pracuje z młodzieżą w liceum ogólnokształcącym.

e-mail: sylwia.zylinska-awruk@infotech.edu.pl

Tomasz Grześ

Przedmioty zawodowe

Tomasz Grześ

Przedmioty zawodowe

Od ponad 25 lat jestem związany z Politechniką Białostocką - jako student i jako pracownik. Tu zdobywałem kolejne tytuły i stopnia (najpierw magistra inżyniera informatyki, a następnie doktora nauk technicznych w dyscyplinie informatyka). Przez 20 lat wykształciłem setki studentów, byłem promotorem kilkudziesięciu prac inżynierskich i magisterskich. Pracowałem również na innych uczelniach: w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży oraz w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Białymstoku. Obecnie kształcę młodych adeptów sztuki programowania w Technikum Programistycznym "Infotech". Poza pracą zawodową dużo czasu spędzam na aktywnościach fizycznych: bieganiu, jeździe na rowerze, czy pływaniu.

e-mail: tomasz.grzes@infotech.edu.pl

Marek Bagiński

Przedmioty zawodowe, informatyka

Marek Bagiński

Przedmioty zawodowe, informatyka

Zawsze fascynowała mnie szeroko rozumiana technika i różne technologie. W Technikum Mechanicznym w Białymstoku zdobyłem tytuł technika mechanika. Na Uniwersytecie Warszawskim uzyskałem tytuł magistra techniki. Ucząc już techniki i informatyki w liceum ukończyłem Studia Podyplomowe "Informatyka dla Nauczycieli" na Politechnice Białostockiej. Uczę różnych przedmiotów informatycznych w różnych szkołach już od ponad 28 lat. Ostatnie kilka lat to nowa przygoda ze szkoleniem nauczycieli przedszkolnych i edukacji wczesnoszkolnej z wykorzystania robotów edukacyjnych i kodowania jako metod dydaktycznych w uczeniu małych dzieci. Mam kilka pasji: technika, biologia, podróże, jazda rowerem, science-fiction, testowanie różnych dystrybucji systemu Linux i myślę, że znalazłoby się jeszcze kilka, jak np. ornitologia czy majsterkowanie.

e-mail: marek.baginski@infotech.edu.pl

Anna Grygutis-Kalinowska

Język angielski zawodowy

Anna Grygutis-Kalinowska

Język angielski zawodowy

Jestem absolwentką dwu kierunków studiów Filologii angielskiej oraz Marketingu i Zarządzania Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku. Swoje zainteresowania językowe pogłębiłam w Lays School w Cambridge, gdzie na 300 uczestników byłam jedyna Polką. Dodatkowo przebywałam pół roku na renomowanej uczelni w Niemczech, gdzie językiem wykładowym był angielski z zakresu marketingu i zarządzania. Wszystkie praktyki studenckie odbywałam zagranicą. Od 2010 roku prowadzę zajęcia ze studentami WSFiZ zarówno polskimi jak i zagranicznymi. Jestem Wspólnikiem Założyciela oraz członkiem Senatu Uczelni. Moje hobby to podróże-RPA, Meksyk, Tajlandia, Kuba, Egipt, Tunezja oraz kraje europejskie. Ta pogłębiona żywa wiedza o świecie, pozwala mi wykorzystywać ją w pracy z młodzieżą i tym samym rozbudzać w nich zainteresowania językiem oraz praktycznym jej wykorzystaniem.

e-mail: anna.grygutis-kalinowska@infotech.edu.pl

Jacek Cichosz

Przedmioty zawodowe

Jacek Cichosz

Przedmioty zawodowe

Jestem absolwentem informatyki na Politechnice Białostockiej. W ciągu 20 lat pracy zawodowej opracowałem parę innowacji pedagogicznych i byłem autorem międzynarodowych projektów edukacyjnych. Moja pasja to programowanie robotów Lego oraz gry fabularne i planszowe. W wolnym czasie gram w piłkę nożną.

e-mail: jacek.cichosz@infotech.edu.pl

Marta Cichosz

Język angielski zawodowy

Marta Cichosz

Język angielski zawodowy

Jestem absolwentką filologii angielskiej i polskiej na Uniwersytecie w Białymstoku, autorką programów nauczania, edukacyjnych międzynarodowych projektów i innowacji pedagogicznych.
Od 20 lat uczę języka angielskiego w branżach technicznych i jestem egzaminatorem maturalnym.
Moje zainteresowania to techniki okołoprogramistyczne w nauczaniu języków, joga i teatr.

e-mail: marta.cichosz@infotech.edu.pl

Paweł Wiszowaty

Przedmioty zawodowe

Paweł Wiszowaty

Przedmioty zawodowe

Senior Developer, Engineering Manager, VP of Engineering, Prezes - to część tytułów, które nosiłem przez ostatnie 12 lat. Przez ostatnie 6 lat byłem odpowiedzialny za rozwój Instapage, Inc. i jej polskiej firmy-córki Instapage Poland. Wykonałem setki pull requestów, dziesiątki code review, przejrzałem też setki CV kandydatów i zatrudniłem dziesiątki osób. Wprowadzałem procesy zwiększające efektywność pracy firmy, w tym metodologię Agile i framework Scrum. Nadzorowałem działy developerskie, dział jakości, dział architektury, a także dział bezpieczeństwa. Brałem udział w audytach technologicznych, audytach bezpieczeństwa i tzw. "compliance". Po ponad roku pobytu w Kalifornii wróciłem z powrotem do Polski, by wieść spokojne życie na wsi pod Białymstokiem Fan dobrej książki, dobrego serialu, gier i koszykówki.

e-mail: pawel.wiszowaty@infotech.edu.pl

Maciej Szymkowski

Przedmioty zawodowe

Maciej Szymkowski

Przedmioty zawodowe

Z wykształcenia magister inżynier informatyki (tytuł uzyskany na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej). Od 2018 roku zatrudniony na stanowisku nauczyciela akademickiego w swojej alma mater. Programista z kilkuletnim stażem, który nabył pracując w różnych firmach ale także poprzez uczestnictwo w projektach naukowych, badawczych oraz przemysłowych. Aktualnie pracuje jako nauczyciel przedmiotów zawodowych w Technikum Programistycznym “Infotech” jak również jest zatrudniony na stanowisku Software Developer’a w jednej z białostockich firm, ponadto: CEO prężnie rozwijającego się startup’u, nauczyciel akademicki w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży oraz Head of Research Team w projekcie finansowanym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR).
Do swoich głównych zainteresowań zalicza: programowanie, szeroko pojęte cyberbezpieczeństwo (włączając w to metodyki i techniki biometryczne) jak również zagadnienia skorelowane z inżynierią oprogramowania. Swoją wiedzę nabywa nie tylko poprzez samokształcenie, ale także poprzez uczestnictwo w Kursach czy Konferencjach (naukowych i branżowych)
W wolnych chwilach lubi poczytać dobrą książkę, obejrzeć mecz piłki nożnej jak również uczyć się nowych języków (aktualnie jest to język arabski oraz włoski).

e-mail: maciej.szymkowski@infotech.edu.pl

Aleksander Sawicki

Przedmioty zawodowe

Aleksander Sawicki

Przedmioty zawodowe

Wykładowca akademicki na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej, uczy programowania oraz przedmiotów związanych z elektroniką. W Technikum Programistycznym INFOTECH prowadzi zajęcia z programowania obiektowego oraz podstaw internetu rzeczy.

e-mail: aleksander.sawicki@infotech.edu.pl

Dariusz Jankowski

Przedmioty zawodowe

Dariusz Jankowski

Przedmioty zawodowe

Jestem absolwentem Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej i programistą z 20-letnim doświadczeniem zawodowym. Informatyka stała się moją pasją w wieku młodzieńczym, którą wciąż rozwijam, nie zapominając o innych dziedzinach nauki jak: zarządzanie, ekonomia i psychologia. Obecnie pracuję w NASK, będąc zaangażowany w rządowy projekt „Portal Innowacyjnej Administracji”, w którym pełnię rolę koordynatora i starszego programisty. Ponadto od 3 lat pogłębiam wiedzę na studiach doktoranckich Politechniki Białostockiej w dziedzinie informatyka. Moim obszarem badań są metody sztucznej inteligencji wykorzystujące Teorię Zbiorów Przybliżonych. W pracy zawodowej nacisk kładę na unowocześnianiu procesu budowy systemów informatycznych i różnych jego aspektów jak: analiza problemu przy współpracy z klientem, projektowanie, prace programistyczne i wdrożeniowe. Technologie informatyczne, które najczęściej używam w projektach, skupiają się wokół automatyzacji zadań, baz danych Postgres i MS SQL, tworzeniu serwisów web i aplikacji desktop, konteneryzacji, języków programowania: Python, C#, R, JS, C/C++, bash.

e-mail: dariusz.jankowski@infotech.edu.pl

Eugenia Busłowska

Przedmioty zawodowe

Eugenia Busłowska

Przedmioty zawodowe

Jestem absolwentką Politechniki Białostockiej. Obroniłam pracę doktorską na Wydziale Informatyki w dziedzinie Nauk Technicznych, specjalność Informatyka. Pracuję na Wydziale Informatyki w Katedrze Systemów Informatycznych i Sieci Komputerowych. Przez pięć lat byłam kierownikiem Studiów Podyplomowych na Wydziale Informatyki. Osiem lat byłam zastępcą Dyrektora Instytutu Informatyki i Automatyki Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Kierowałam projektem dydaktycznym, uczestniczyłam w Zespołach ds. Planów Studiów i Komisjach Jakości Kształcenia. Prowadzę zajęcia z baz danych, systemów baz danych, projektowania baz danych, bezpieczeństwa baz danych i aplikacji internetowych oraz z cyberbezpieczeństwa. W pracy dydaktycznej staram się wpoić zamiłowanie do baz danych. W wolnej chwili lubię podróże te dalekie i te krótkie wypady na rowerze oraz uprawiać ogródek.

e-mail: eugenia.buslowska@infotech.edu.pl

Agnieszka Bańkowska

Przedmioty zawodowe

Agnieszka Bańkowska

Przedmioty zawodowe

Jestem absolwentką Wydziału Informatyki PB. Pracuję jako nauczyciel zawodowych przedmiotów informatycznych. Na przedmiocie bazy danych zapoznamy się z podstawowymi pojęciami i koncepcjami technologii systemów baz danych, niezbędnymi do poprawnego projektowania, korzystania i implementacji systemów baz danych i ich aplikacji. Poznamy podstawowe zasady modelowania i projektowania baz danych, relacyjny model danych, język zapytań baz danych SQL, normalizację schematów logicznych baz danych oraz logiczną organizacją i podstawowe struktury fizyczne danych.

e-mail: agnieszka.bankowska@infotech.edu.pl

Małgorzata Dakowicz

Przedmioty zawodowe

Małgorzata Dakowicz

Przedmioty zawodowe

Od zawsze chciałabym uczyć oraz lubiłam przedmioty ścisłe, a najbardziej matematykę :). Jednak wychowawca-matematyk, podjął za mnie decyzję i "kazał" mi iść na informatykę. W ten sposób ukończyłam Politechnikę Białostocką, Wydział Informatyki, Specjalność Inżynieria oprogramowania uzyskując tytuł mgr inż. oraz Studium Pedagogiczne na Politechnice Białostockiej. W ciągu 20 lat pracy zawodowej uczyłam różne przedmioty informatyczne (informatyka, programowanie, techniki multimedialne, sieci neuronowe, programowanie obiektowe, bazy danych) na wielu poziomach edukacyjnych (szkoła podstawowa, liceum, technikum, szkoła poliecalna, Politechnika Białostocka), dokształcałam się uczestnicząc w wielu kursach stacjonarnych i online oraz ukończyłam kursy, dzięki którym od wielu lat jestem egzaminatorem maturalnym z informatyki oraz egzaminatorem zawodowym na kierunku technik informatyk. Od 10 lat pracuje w VI Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku i przygotowuję młodzież do matury z informatyki na poziomie rozszerzonym, wyjeżdżam z nimi na obozy informatyczne nad morzem oraz campy przygotowujące do matury. Uwielbiam pracować z młodzieżą i patrzeć jak programowanie staje się ich pasją.
Prywatnie jestem mamą trzech wspaniałych dziewczynek :). Uwielbiam czytać książki przy szklance mleka i kawałku chałwy :) (słonecznikowej).

e-mail: malgorzata.dakowicz@infotech.edu.pl

Jakub Ignaciuk

Przedmioty zawodowe

Jakub Ignaciuk

Przedmioty zawodowe

Absolwent Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej. Od blisko 10 lat doświadczenia jako programista, w szerokim przekroju technologii. Zawsze lubiłem przedmioty ścisłe i startowałem w różnych konkursach i olimpiadach z mniejszymi sukcesami. Gdybym miał powiedzieć, co cenię w życiu najbardziej, powiedziałbym że ludzi. Lubię wyzwania i cenię kreatywność. Ucząc chciałbym przede wszystkim przekazać pasję, łączyć przyjemne z pożytecznym. Moje hobby to gry komputerowe, anime, podróże i książki.

e-mail: jakub.ignaciuk@infotech.edu.pl

Piotr Chilkiewicz

Przedmioty zawodowe

Piotr Chilkiewicz

Przedmioty zawodowe

Jestem nauczycielem przedmiotów zawodowych z wieloletnim doświadczeniem. W swojej pracy staram się wprowadzać jak największą ilość praktyki. Dzięki temu zajęcia są zajmujące i ciekawe. Interesuje się robotyką i drukiem 3D co pozwala mi tworzyć razem z uczniami ciekawe projekty. Moją pasją jest e-sport, szachy i nowe technologie.

e-mail: piotr.chilkiewicz@infotech.edu.pl

Michał Korwel

Przedmioty zawodowe

Michał Korwel

Przedmioty zawodowe

Software Developer, zwolennik pogłębiania wiedzy na tematy związane z nowymi technologiami, pasjonat pisania czystego kodu, dzielenia się wiedzą, doświadczeniem oraz zarażaniem innych osób pasją do programowania. W wolnym czasie lubię angażować się w białostocką społeczność programistów Java i pomagać organizować między innymi takie konferencje jak oraz DevForge. Dodatkowo interesuję się również Formułą 1 i oraz lubię spędzać czas wśród znajomych.

e-mail: michał.korwel@infotech.edu.pl

Łukasz Szymkowski

Testowanie i dokumentacja

Łukasz Szymkowski

Testowanie i dokumentacja

Z wykształcenia magister informatyki (UwB), obecnie doktorant na wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej. Pedagog z kilkuletnim doświadczeniem oraz prowadzący zajęcia na Politechnice Białostockiej. Aktualnie pracujący jako nauczyciel przedmiotów zawodowych w Technikum Programistycznym INFOTECH.
Do swoich głównych zainteresowań zalicza: tworzenie gier w Unity, programowanie.
W wolnej chwili sięga po książki fantasy, komiksy lub mangę. Miłośnik dobrego kina (w tym filmów z superbohaterami, głównie MARVEL), oraz gier niezależnych.

e-mail: lukasz.szymkowski@infotech.edu.pl

Przedmioty ogólne

Katarzyna Polak

Język Polski

Katarzyna Polak

Język Polski

Katarzyna Polak nauczyciel języka polskiego i muzyk, pasjonatka oceniania kształtującego, własnoręcznie tworzonych pomocy dydaktycznych i wykorzystania potencjału narzędzi cyfrowych w edukacji, mentor oceniania kształtującego w kursie CEO OK Zeszyt, ambasador eTwinning i trener warsztatów komputerowych eTwinning w woj. podlaskim, trener Edukreatywności, autorka piosenek edukacyjnych, która nie lubi rutyny szkolnej, ceni zaś przekazywanie inicjatywy i odpowiedzialności uczniom, autorka bloga edukacyjnego http://kreaktywnanauka.blogspot.com/

e-mail: katarzyna.polak@infotech.edu.pl

Sylwia Karczewska

Język Polski

Sylwia Karczewska

Język Polski

Jestem nauczycielem języka polskiego i wciąż poszukuję nowoczesnych metod, które pozwolą mi ciekawie i z pasją mówić o literaturze, szczególnie tej dawnej (co „nie jest sztuką łatwą ani małą”;-) . Przekonuję swoich uczniów, że człowiek od wieków szuka prawdy, dobra i piękna w różnych ich odcieniach, a literatura i sztuka nie są oderwana od rzeczywistości. Od dziesięciu lat jestem egzaminatorem maturalnym. Oprócz filologii polskiej, ukończyłam również studia logopedyczne na UwB. Mam doświadczenie w pracy z młodzieżą, która potrzebuje więcej uwagi i czasu w nauce. Bardzo lubię podróżować (zawsze z dobrą książką), szczególnie tam, gdzie słychać szum ciepłego morza, a pomidory mają smak słońca. Ostatnio pasjami oglądam „Wiedźmina” i „Dom z papieru”. Bawią mnie gry karciane oraz słowne i niesamowite teksty piosenek Katarzyny Nosowskiej i „Lao Che”. Zgadzam się w 100%, że najlepszy czas na działanie jest teraz, a do sukcesu nie ma żadnej windy, trzeba iść po schodach!.

e-mail: sylwia.karczewska@infotech.edu.pl

Zuzanna Sztabińska

Matematyka

Zuzanna Sztabińska

Matematyka

Jestem absolwentką Uniwersytetu w Białymstoku, mgr matematyki. Posiadam też wykształcenie pedagogiczne. Jestem nauczycielem kontraktowym. W wolnej chwili trenuje kolarstwo.

e-mail: zuzanna.sztabinska@infotech.edu.pl

Agnieszka Szumińska

Matematyka

Agnieszka Szumińska

Matematyka

Zawsze lubiłam matematykę i już w liceum wiedziałam, że chcę ją studiować oraz uczyć w szkole.
Jestem absolwentką Uniwersytetu w Białymstoku, Wydziału Matematyczno - Fizycznego na kierunku Matematyka Ogólna. Od 2015 roku jestem egzaminatorem maturalnym.
Interesuje mnie aktorstwo, piłka nożna, muzyka rockowa i metalowa. Jako młoda dziewczyna trenowałam taniec towarzyski, brałam udział w wielu turniejach tanecznych.
Kilka lat temu spełniłam swoje marzenie i ukończyłam kurs spadochronowy - szkolenie podstawowe na linę Static Line, wykonałam 3 skoki solo.
Ale mimo wszystko to praca z młodzieżą i możliwość przekazywania wiedzy królowej nauk jest dla mnie najważniejsza. Jak mówił Konfucjusz: "Jeśli wybierzesz pracę, którą kochasz, to nie przepracujesz ani jednego dnia". Moja praca to moja pasja.

e-mail: agnieszka.szuminska@infotech.edu.pl

Martyna Maksymowicz

Matematyka

Martyna Maksymowicz

Matematyka

Mam wielkie szczęście, ponieważ moja praca jest jednocześnie moją pasją. W pracy z dziećmi cenię sobie ich szczerość i zaangażowanie. Lubię obserwować jak rozwijają swoje umiejętności i cieszą się z sukcesów. Jeżeli chodzi o matematykę, podoba mi się, że rozwiązując zadanie mamy wiele możliwości i możemy wybrać sposób, który najbardziej nam odpowiada, a otrzymany wynik sprawdzić.

e-mail: martyna.maksymowicz@infotech.edu.pl

Aneta Bułkowska

Geografia

Aneta Bułkowska

Geografia

Jestem absolwentką Uniwersytetu Śląskiego- Wydziału Nauk o Ziemi, wieloletnim nauczycielem geografii, przyrody, egzaminatorem maturalnym. Nauczanie młodzieży jest moją pasją. Interesuję się turystyką, fotografią oraz uwielbiam zwierzęta.

e-mail: aneta.bułkowska@infotech.edu.pl

Elwira Małyszko

Historia

Elwira Małyszko

Historia

Naukę staram się łączyć z ciekawą formą przekazu. Dbam, aby zdobywanie wiedzy nie ograniczało się do wertowania podręczników, ale wyjścia w miasto, rozmowy z mieszkańcami oraz robienia zdjęć czy filmów. Cieszy mnie, kiedy uczniowie niejako przy okazji: robiąc zdjęcia, filmy, działając plastycznie - zdobywają wiedzę, to wyzwala w nich kreatywność i możliwość wielowymiarowego rozwoju.

e-mail: elwira.malyszko@infotech.edu.pl

Sylwia Korbut

Biologia

Sylwia Korbut

Biologia

Z wykształcenia i zamiłowania jestem biologiem, ale także wielbicielką dzikiej natury, gór i szeroko rozumianej edukacji przyrodniczej. W pracy z dziećmi każdy dzień jest wyjątkowy, nie ma miejsca na nudę. Jak nikt potrafią zaskoczyć, rozśmieszyć, zainspirować. Ich entuzjastyczna postawa często skłania mnie do szukania nowych pomysłów i tworzenia nieszablonowych rozwiązań. Biologia to nauka o życiu. A życie jest przecież takie ciekawe! Zapraszam do wspólnej przygody.

e-mail: sylwia.korbut@infotech.edu.pl

Anna Aparicio-Peralta

Język hiszpański

Anna Aparicio-Peralta

Język hiszpański

z wykształcenia archeolog (specjalizacja Hiszpania rzymska), absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego z zawodu nauczyciel języka hiszpańskiego. Swoją przygodę z nauczaniem rozpoczęłam w 2003 roku i do dnia dzisiejszego chętnie dzielę się z młodzieżą swoją wiedzą nie tylko związaną z językiem, ale też kulturą i historią pięknej Hiszpanii. W swojej pracy miałam kilkukrotnie okazję brać udział w międzynarodowych projektach europejskich, takich jak Comenius, czy Erasmus. Pracowałam również z młodzieżą licealną i gimnazjalną uczącą się w klasie dwujęzycznej z językiem hiszpańskim.
Dużą radość sprawia mi podróżowanie i odkrywanie nowych miejsc oraz poznawanie nowych ludzi. Uwielbiam kontakt z naturą oraz aktywność fizyczną na świeżym powietrzu, dlatego jednym z moich ulubionych sportów jest nordic walking. 
W wolnych chwilach lubię robić zdjęcia oraz czytać dobre książki.

e-mail: anna.aparicio-peralta@infotech.edu.pl

Monika Borodzicz

Język Rosyjski

Monika Borodzicz

Język Rosyjski

Jestem absolwentką Uniwersytetu w Białymstoku, gdzie w 2007 roku uzyskałam tytuł magistra filologii rosyjskiej. Od tego czasu pracuję jako nauczyciel oraz jako lektor w szkole językowej. Język rosyjski od zawsze był mi bardzo bliski i dlatego to on wytyczył moją drogę zawodową. Stale staram się rozwijać swoje umiejętności i podnosić kwalifikacje, a efektem tego jest zdobycie uprawnień egzaminatora maturalnego oraz licencji egzaminatora TELC. Prywatnie jestem ogromną miłośniczką gór i cały wolny czas oddaję tej pasji. Zapraszam na zajęcia wszystkich chcących poznać język największego państwa świata!

e-mail: monika.borodzicz@infotech.edu.pl

Katarzyna Kret

Język angielski

Katarzyna Kret

Język angielski

Znajomość języków obcych pozwala z większą otwartością patrzeć na świat i czerpać radość z jego poznawania. Jestem językoznawcą i tłumaczem z wykształcenia. Wspieranie młodych umysłów w nauce języka i poznawaniu kultury krajów anglojęzycznych oraz kontakty międzyludzkie dają mi mnóstwo pozytywnej energii, którą chętnie się z Wami podzielę. Jestem wielbicielką życia, ludzi, przyrody i przygody, nie lubię nudy.

e-mail: katarzyna.kret@infotech.edu.pl

Wioletta Czyżewska

Język Angielski

Wioletta Czyżewska

Język Angielski

Jestem absolwentką Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, gdzie uzyskałam tytuł magistra filologii angielskiej. Język angielski nie jest jedynie przedmiotem, którego uczę, jest jednocześnie moją pasją. Bardzo sobie cenię pracę z młodymi ludźmi.

e-mail: violetta.czyzewska@infotech.edu.pl

Iwona Beata Jarocka

Język Angielski

Iwona Beata Jarocka

Język Angielski

Jestem absolwentką Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Uniwersytetu Warszawskiego. Posiadam tytuł mgr socjologii i filologii angielskiej. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w szkole podstawowej, gimnazjum, liceum i technikum , a także w międzynarodowych korporacjach. Bardzo lubię pracować z młodzieżą. Z tego między innymi powodu jestem również trenerem Odysei Umysłu. Interesują mnie inne kultury i psychologia

e-mail: iwona.jarocka@infotech.edu.pl

Aleksander Ciwoniuk

Edukacja dla Bezpieczeństwa

Aleksander Ciwoniuk

Edukacja dla Bezpieczeństwa

Jestem absolwentem Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku. Posiadam ukończone studia podyplomowe z edukacji dla bezpieczeństwa. Od 18 lat pracuję z młodzieżą w szkołach podstawowych i średnich. Jestem nauczycielem mianowanym. Lubię książki militarne i historyczne. Jestem sympatykiem Jagielloni.

e-mail: aleksander.ciwoniuk@infotech.edu.pl

Patrycja Gołaszewska

Wiedza o Kulturze

Patrycja Gołaszewska

Wiedza o Kulturze

Animacja kultury, kulturoznawstwo i aktorstwo scen muzycznych to te edukacyjne ścieżki, które pozwoliły mi połączyć pasję z pracą zawodową. Scena to miejsce, w którym czuję się jak "ryba w wodzie" i właśnie tym uwielbiam inspirować ludzi, z którymi pracuję. Rozmaite działania artystyczne oraz projekty animacji społecznej, których byłam uczestnikiem, organizatorem i trenerem (m.in. Gawędziarze XXI wieku, Zwierciadła), a przede wszystkim wykształcenie aktorskie wpływają na to, że zajęcia, które prowadzę są kreatywne i skierowane na wielowymiarowy rozwój, przy całkowitym zaangażowaniu i wykorzystaniu potencjału ucznia. Prowadzę zajęcia z przedmiotów artystycznych, emisji głosu i rehabilitacji głosu, prezentacji publicznych. Uwielbiam długie rozmowy, podróże i odkrywanie nowych smaków, teatr, spacery, jazdę na rowerze. W wolnych chwilach wielką radość sprawia mi muzykowanie i czytanie dobrych książek.

e-mail: patrycja.golaszewska@infotech.edu.pl

Monika Ustyniuk

Wychowanie Fizyczne

Monika Ustyniuk

Wychowanie Fizyczne

Jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej. Jestem nauczycielem dyplomowanym z kilkunastoletnim stażem. Posiadam uprawnienia instruktorskie z zakresu: piłki ręcznej, piłki siatkowej, narciarstwa i aerobiku. Wielką radość sprawia mi praca z dziećmi i młodzieżą. Lubię aktywnie spędzać czas i zachęcać do tego innych.

e-mail: monika.ustyniuk@infotech.edu.pl

Łukasz Truskolawski

Wychowanie fizyczne

Łukasz Truskolawski

Wychowanie fizyczne

Główny trener akademii „Urban Jiu Jitsu” w której od 2014 pracuje zarówno z dziećmi jak i z dorosłymi adeptami. Zdobyłem czarny pas Brazylijskiego Jiu Jitsu. Aktywny zawodnik, V-ce Mistrz Polski i wielokrotny medalista krajowych turniejów. Trener i nauczyciel z pasji, który całą swoją energię poświęca rozwojowi podopiecznych, zarażając ich zdrowym stylem życia i pozytywnym spojrzeniem na świat. 
Prowadzi swój autorski podcast, jest redaktorem branżowego portalu, a czas poza pracą wypełnia na proste przyjemności. 
„Wciąż tyle książek nie przeczytałem, tyle filmów nie obejrzałem, tyle nie przesłuchałem muzyki i tyle smaków świata nie próbowałem, że naprawdę mam się czym zająć”

e-mail: lukasz.truskolawski@infotech.edu.pl

Artur Kuźmicz

Język niemiecki

Artur Kuźmicz

Język niemiecki

W 1992 r. uzyskałem tytuł magistra filologii germańskiej na Uniwersytecie w Lipsku/RFN. Szkoła średnia specjalizująca się w nauczaniu języka niemieckiego (XLIX Liceum Ogólnokształcące im. Johanna Wolfganga Goethego w Warszawie) ugruntowała moje zainteresowanie krajami niemieckojęzycznymi, w szczególności Niemcami. Intensywny kontakt z żywym językiem niemieckim pozwalał mi cały czas doskonalić moje umiejętności. Po latach okazało się, że hobby stało się też moją pracą. Po studiach filologicznych podjąłem pracę jako nauczyciel w liceum, a później jako nauczyciel akademicki. Pracuję także jako lektor języka niemieckiego i tłumacz. Praca z młodzieżą sprawia mi dużo satysfakcji i jest dla mnie wyzwaniem.

e-mail: artur.kuzmicz@infotech.edu.pl

Hubert Kozłowski

Wychowanie fizyczne

Hubert Kozłowski

Wychowanie fizyczne

Mam te szczęście, że wykonywany przeze mnie zawód nauczyciela wychowania fizycznego jest nierozłącznie związany z moją pasją, którą od wielu lat jest sport i jego różne odmiany. Na lekcjach staram się zainteresować swoich uczniów szeroko pojętą aktywnością fizyczną oraz dbałością o zdrowie i kondycję organizmu. Moim celem nadrzędnym w procesie dydaktyczno – wychowawczym jest zainspirowanie uczniów do tego, aby aktywność fizyczna stała się naturalnym elementem życia i towarzyszyła im na co dzień.  Jestem absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej na kierunku wychowanie fizycznego. Ukończyłem również studia podyplomowe z gimnastyki korekcyjno – kompensacyjnej w Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego i Turystyki w Białymstoku. Posiadam uprawnienia instruktorskie z piłki siatkowej, narciarstwa zjazdowego i odnowy biologicznej. Jestem ratownikiem WOPR. Prywatnie poza aktywnością fizyczną bardzo lubię podróżować, chętnie sięgam też po książki kryminalne, przygodowe, poświęcone wyprawom ekstremalnym.

e-mail: hubert.kozlowski@infotech.edu.pl

Natalia Andrzejewska

Historia, WOS

Natalia Andrzejewska

Historia, WOS

Jestem doktorantką historii na Uniwersytecie w Białymstoku. Historia jest dla mnie sposobem życia. Wiedzę z tego - jak wiele osób uważa- trudnego przedmiotu przekazuję w sposób jasny, logiczny i przede wszystkim ZROZUMIAŁY. Za pośrednictwem przyczyn i skutków wyjaśniam zdarzenia historyczne, ich powody i konsekwencje. Swoim odkryciem wraz z Mazowieckim Stowarzyszeniem Historycznym „Exploatorzy.pl” w 2014 roku wpłynęłam na historię regionalną Południowego Podlasia. Nauczam również bardzo istotnego w dzisiejszych czasach przedmiotu - wiedzy o społeczeństwie. Uwielbiam powoływać się w swojej pracy na wydarzenia z przeszłości, ale także odwoływać się do aktualnej sytuacji zarówno w kraju, jak i na świecie. Bardzo ważne są dla mnie opinie moich uczniów odnośnie omawianych problemów na lekcji. Moimi zainteresowaniami są również: archeologia, podróżowanie, muzyka, kryminały.

e-mail: natalia.andrzejewska@infotech.edu.pl

Mariusz Kruszewski

Informatyka, podstawy informatyki, fizyka

Mariusz Kruszewski

Informatyka, podstawy informatyki, fizyka

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Białostockiej, Uniwersytetu w Białymstoku na stałe związany z dydaktyką. Od 20 lat nauczyciel przedmiotów takich jak fizyka, matematyka, chemia, informatyka i wszystkich przedmiotów pokrewnych. Jego metodą na skuteczną naukę jest podejście praktyczne. Zwolennik systemu zadaniowego nauczania powiązanego z praktycznym wykorzystaniem nabytej wiedzy i umiejętności w życiu codziennym. Zwolennik przebywania w otoczeniu natury. Na stałe związany z Polskim Związkiem Wędkarskim. Pasja – żeglarstwo.

e-mail: mariusz.kruszewski@infotech.edu.pl

Tomasz Białkowski

Fizyka

Tomasz Białkowski

Fizyka

Absolwent Wydziału Fizyki UwB z dwudziestoletnim stażem nauczycielskim. Czynny egzaminator maturalny i miłośnik edukacji przez duże "E". Uwielbia astronomię i zajmuje się jej popularyzacją. Prowadzi Międzyszkolne Olimpijskie Koło Astronomiczne i jest członkiem Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. W wolnym czasie śpiewa i pisze wiersze.

e-mail: tomasz.bialkowski@infotech.edu.pl

Ewa Noskowicz

Chemia

Ewa Noskowicz

Chemia

Jestem absolwentką Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego Uniwersytetu Warszawskiego Filii w Białymstoku kierunku chemia. Posiadam stopień nauczyciela dyplomowanego oraz jestem egzaminatorem egzaminu maturalnego z chemii od 2004 roku. Będąc nauczycielem ukończyłam Studia Podyplomowe w zakresie Technologii Informacyjnej i Informatyki na Wydziale Matematyczno-Fizycznym UwB, kurs dla nauczycieli chemii w zakresie pomiaru dydaktycznego oraz wiele innych kursów przydatnych w pracy z młodzieżą. Pełniłam funkcję przewodniczącej zespołu wychowawczego, obecnie jestem koordynatorem zespołu ds. promocji szkoły w IV Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida w Białymstoku oraz współpracuję z Placówką Kształcenia Ustawicznego „Logos” Centrum Edukacyjne w Łomży. Uczestniczyłam w licznych projektach. Największe z nich to: „Nauki ścisłe priorytetem społeczeństwa opartego na wiedzy” w Zespole Szkół Handlowo-Ekonomicznych”, „USUS EST OPTIMUS MAGISTER – Praktyka jest najlepszym nauczycielem” realizowanego przez Lidera Projektu UwB, „ Szkoła bez korepetycji” organizowanego przez IV LO. W czasie realizacji projektów byłam opiekunem praktyk studenckich, prowadziłam zajęcia z chemii dla młodzieży licealnej oraz kursy przygotowujące do egzaminu maturalnego. Jestem doświadczonym nauczycielem z wieloletnim stażem w pracy z młodzieżą licealną. U swoich uczniów cenię pracowitość, zaangażowanie jak i kreatywność. Staram się im pokazać , że chemia to nie tylko rozwiązywanie zadań i uczenie się na pamięć czy liczne wzory, ale także dużo zabawy m.in. w różnych eksperymentach, które mogą wykonać nawet sami w domu. Wolny czas lubię spędzać  aktywnie na łonie natury, podróżować, spacerować oraz próbować nowych rzeczy np. lot balonem.

e-mail: ewa.noskowicz@infotech.edu.pl