Technikum Infotech

Patronat CPTI i ZETO

Centrum Pomocy Techniczno – Informatycznej

„Wierzymy, że współpraca z kierunkiem Technik Informatyk w Szkołach INFOTECH pozwoli na wypełnienie deficytu pracowników sektora IT. Jako Centrum Pomocy Techniczno-Informatycznej będziemy współpracować przy podstawie programowej. Jesteśmy pewni, że wspólnie wypuścimy na rynek gotowych na wyzwania specjalistów IT.” – Grzegorz Powichrowski – Prezes CPTI SP. z o.o.

Centrum Informatyki ZETO S.A.

“W dzisiejszym świecie, teoria to nie wszystko. Pracodawcy potrzebują absolwentów z praktycznym doświadczeniem. Kierunek „Technik Informatyk” w szkołach INFOTECH odpowie na te potrzeby. Współpraca między edukacją, a biznesem pozwoli młodym ludziom zdobyć praktyczne umiejętności, co jest nieodzowne w dzisiejszym rynku pracy. Jako Z-ca Dyrektora ds. Rozwoju Oprogramowania w Centrum Informatyki ZETO S.A., widzę ogromną wartość w takim partnerstwie. Razem możemy kształtować przyszłość, przygotowując absolwentów do realnych wyzwań w dziedzinie informatyki.” – Adam Jurczenia – Z-ca Dyrektora ds. Rozwoju Oprogramowania w Centrum Informatyki ZETO S.A.

W dzisiejszym świecie, w którym lodówki wysyłają powiadomienia, żeby kupić więcej mleka, warto zastanowić się, czy jesteśmy jedynymi inteligentnymi istotami na tej planecie.

Jeśli jesteś gotowy na wyzwanie, aby poznać tajemnice technologii i poczuć się jak uczestnik inwazji kosmitów, Technikum Programistyczne INFOTECH w Białymstoku jest miejscem, gdzie zostaniesz przyjęty z otwartymi rękoma.

W erze cyfrowej, umiejętności związane z informatyką i technologią stały się niezbędne i kluczowe w każdej firmie. Jeśli pasjonujesz się najnowszą technologią, rozwiązywaniem problemów informatycznych, od zawsze kręciły Cię kabelki, chcesz rozumieć programowanie, to ta specjalizacja jest idealna dla Ciebie. Z nami rozwiniesz kluczowe umiejętności wymagane w branży IT.

W Technikum Programistycznym na kierunku Technik Informatyk Twoja nauka skupi się na zdobywaniu zaawansowanych umiejętności związanych z informatyką i technologią w oparciu o współpracę z polskimi firmami IT.

Podczas Twojej edukacji:

 • Nauczysz się budowy, konfiguracji i naprawy sprzętu komputerowego;
 • Nauczysz się programowania w różnych językach również z pomocą metod low-code i no-code, co pozwoli na tworzenie oprogramowania dostosowanego do różnych platform;
 • Rozwiniesz kompetencje w projektowaniu oprogramowania, tworzeniu algorytmów oraz innowacyjnych rozwiązań informatycznych;
 • Zdobędziesz praktyczne doświadczenie w tworzeniu aplikacji desktopowych oraz internetowych;
 • Poznasz zagadnienia związane z bezpieczeństwem informatycznym oraz wdrażaniem rozwiązań z zakresu cybersecurity;
 • Nauczysz się efektywnie pracować z bazami danych i zrozumiesz jak gromadzić, przetwarzać i wykorzystywać dane w systemach informatycznych;
 • Będziesz miał okazję tworzyć oraz administrować sieci komputerowe z pomocą najnowszych rozwiązań takich jak WiFi 6 i LoRaWan;
 • przez cały czas nauki będziesz korzystać z najnowszych narzędzi i technologii, które są stosowane w branży IT
 • Dostaniesz możliwość współpracy z podlaskimi firmami IT, w których wykorzystasz zdobytą wiedzę i zdobędziesz praktyczne doświadczenie.

Po zdobyciu zawodu Technik Informatyk będziesz doskonale przygotowany do wejścia na rynek pracy dzięki zdobytej wiedzy i praktycznemu doświadczeniu.

Możliwości są szerokie: od twórcy aplikacji mobilnych i internetowych, przez administratora IT lub baz danych, analityka danych, aż po specjalistę ds. cyberbezpieczeństwa.

Oczywiście, jeśli zdecydujesz się na dalszą edukację, drzwi do studiów wyższych na kierunkach związanych z informatyką czy analizą danych będą dla Ciebie otwarte.

Jednak już po ukończeniu szkoły Twoje umiejętności w dziedzinie informatyki będą gwarantowały atrakcyjne oferty pracy w obszarze technologii cyfrowych.

Oferta edukacyjna

Zawód Technik Informatyk

Technik informatyk skupia się na doskonaleniu podstawowych umiejętności wymaganych od współczesnego specjalisty IT: konfiguracja sprzętu, administrowanie siecią, bazy danych, aplikacje mobilne, aplikacje desktopowe, tworzenie i administrowanie stronami www

Języki obce – do wyboru język hiszpański, język niemiecki (język angielski jest obowiązkowy dla wszystkich)

Egzaminy zawodowe: 4 klasa czerwiec – INF.02, 5 klasa styczeń – INF.03

Certyfikaty – PCEP, LPI

Praktyki – 4 klasa praktyki 140h maj/czerwiec, 5 klasa praktyki 140h listopad/grudzień. Nawiązaliśmy współpracę z 15 firmami IT w Białymstoku.

Jakie studia? Studia informatyczne, programista aplikacji WWW/mobilnych/bazodanowych, automatyka i robotyka.

Przedmioty

Przedmioty realizowane w cyklu kształcenia

Przedmiot rozszerzony – język angielski

1 klasa – Język angielski zawodowy, Podstawy programowania, Podstawy systemów operacyjnych, Kontrola wersji kodu (GiT)

2 klasa – Programowanie obiektowe, Podstawy baz danych, Podstawowe aplikacje WWW, Testowanie i dokumentacja

3 klasa – Projektowanie oprogramowania, Zaawansowane zagadnienia baz danych, Zaawansowane aplikacje WWW, Podstawy PHP

4 klasa – Zaawansowane aplikacje WWW, Aplikacje desktopowe, Aplikacje mobilne

5 klasa – Systemy desktopowe, Serwerowe systemy WWW

Profil kandydata

Profil kandydata do technikum:

 • umysł ścisły,
 • umiejętność wykorzystywania inteligencji matematyczno -logicznej, 
 • pasja do informatyki, 
 • podstawowa znajomość tematyki związanej z IT m.in:  czym jest informatyka, z czego jest zbudowany komputer, czym jest Internet