Inauguracja roku szkolnego

02-09-2019

Finałowe odliczanie zakończone. 2 września, dokładnie w południe pierwszy rok szkolny zainaugurowało Technikum Programistyczne INFOTECH w Białymstoku. Na uczniów czekały wyremontowane sale lekcyjne, zakupione laptopy i specjalne plecaki.
Do tej pory jedynie w ramach eksperymentu pedagogicznego szkoły ponadgimnazjalne prowadziły kształcenie programistów. Dopiero w lutym tego roku Ministerstwo Edukacji Narodowej określiło nową klasyfikację zawodów szkolnictwa branżowego i oficjalnie pojawiła się możliwość kształcenia techników programistów. INFOTECH to też odpowiedź na potrzeby firm z branży IT, które poszukują programistów niekoniecznie z wykształceniem wyższym, ale doskonale przygotowanych do pracy teoretycznie i praktycznie. Alarmujące dane mówią, że w Polsce w ciągu najbliższych 7 lat pracodawcy poszukiwać będą ok. 150 tysięcy programistów.