Podbudowani ale zmęczeni wyjazdem do Tallinna udaliśmy się na podbój Łomży.

Po raz pierwszy pojechali z nami obecni pierwszoklasiści. Doświadczenie zdobyte na arenie międzynarodowej sprawiło, że wyniki przerosły nasze oczekiwania. Otóż w kategorii LEGO Sumo, rywalizując z robotami zbudowanymi między innymi przez studentów zajęliśmy 1.,3. i 4. miejsce.

Rywalizowaliśmy także w otwartej kategorii Linefollower, gdzie nasz robot LEGO uplasował się na czwartym miejscu, przegrywając jedynie z robotami opartymi na Arduino.

Przed wręczeniem nagród wykładowcy uczelni, w której odbywały się zawody, czyli Akademii Łomżyńskiej, oprowadzili nas po warsztatach i pracowniach technicznych uczelni oraz przybliżyli nam swoją ofertę edukacyjną.

Podsumowując rok 2023, zdobyliśmy rekordową ilość podiów w zawodach robotycznych, zajmując w różnych kategoriach 3 pierwsze, 1 drugie i 2 trzecie miejsca.

Uczniowie, możecie być z siebie dumni.