Technikum Infotech

2 nasze projekty (łącznie 5 w całym województwie) przeszły do ogólnopolskiego finału 😍😍👏👏

„CyberFill” Filipa Kackieło-Wargulewskiego oraz „Monitorowanie oraz optymalizacja warunków w mieszkaniu” Gerarda Przybyszewskiego, Mateusza Kondziora oraz Michała Pogorzelskiego przeszły do krajowego etapu konkursu „Naukolatek – nastoletni naukowiec” 👏👏👏👏

Gratulacje chłopakom i opiekunowi Karolowi Przybyszewskiemu 👏

Jesteśmy dumni ❤️

Pokazaliście, że INFOTECH ma zdolną i ambitną młodzież, której wystarczy wskazać odpowiedni kierunek, aby zmieniała świat, który nas otacza 😊

Trzymamy kciuki za wygraną w ogólnopolskim finale 💪

A teraz kilka słów o projektach:

Filip jest autorem projektu „CyberFill”, którego zadaniem było stworzenie możliwie jak najprostszego urządzenia do wytwarzania filamentu (materiału do druku 3D) z plastikowych butelek. Urządzenie jest zaprojektowane i skonstruowane tak, aby wytwarzało filament w oparciu o najpopularniejsze materiały typu np.: PET, PP, HDPE, z których są wykonane jednorazowe butelki plastikowe.

Więcej informacji przeczytacie i zobaczycie tutaj

Gerard, Mateusz i Michał stworzyli projekt SmartHome, którego celem jest ekspolorowanie, jak czujniki SmartHome w technologii ZigBee mogą uczynić nasze mieszkania bardziej komfortowymi i energooszczędnymi. Od czujników temperatury po inteligentne systemy zarządzania jakością powietrza – wszystko to w jednym celu: lepsze życie w naszych domach.
Chłopaki instalują czujniki z zakresu IoT, aby monitorować i automatycznie regulować warunki w mieszkaniu. Chcemy sprawdzić, jak te urządzenia mogą pomóc w oszczędzaniu energii, poprawie jakości powietrza i ogólnym komforcie życia.

W Polsce, gdzie budownictwo wielorodzinne jest popularne, często brakuje świadomości o tym, jak technologia może poprawić nasze życie. Nasz projekt ma na celu zmianę tego podejścia i pokazanie praktycznych korzyści z inteligentnych rozwiązań domowych.

Ich badania opierają się na dokładnym monitorowaniu i analizie danych z czujników. Chcemy znaleźć najlepsze sposoby na wykorzystanie tej technologii, aby zaoferować praktyczne i łatwe w implementacji rozwiązania dla polskich domów.

Do końca roku oczekują konkretnych wyników i zaleceń, które pomogą w tworzeniu inteligentnych, wydajnych i przyjaznych dla użytkownika systemów SmartHome.

Będziemy śledzić ich postępy i odkrywać razem z nimi, jak technologia może uczynić nasze mieszkania inteligentniejszymi i bardziej komfortowymi!

Autor zdjęć: Dariusz Piekut. Zdjęcia zostały pobrane z oficjalnego profilu FB Politechniki Białostockiej: https://www.facebook.com/politechnikabialostocka