Technikum Infotech

W dniach 20-22 października pasjonaci programowania z całego świata mogli dołączyć do wyzwania, jakim jest COLLABOTHON i spróbować swoich sił w próbie wprowadzenia innowacyjnych rozwiązań w trzech wyzwaniach: #InnovateFinance,
#SustainableTomorrow oraz #FutureFintech. Wśród uczestników znaleźli się również nasi uczniowie. Co zaprezentowali jury?
 
COLLABOTHON to idealne miejsce do rozwijania swoich umiejętności i rozwijania sieci kontaktów poprzez współpracę z ekspertami branżowymi, mentorami i osobami o podobnych zainteresowaniach. Uczestnicy hackatonu mieli możliwość stawić czoła rozmaitym wyzwaniom w świecie rzeczywistym.

Nasi uczniowie podjęli się wyzwania od Google Cloud pod hasłem #SustainableTomorrow, polegającego na stworzeniu zrównoważonych rozwiązań z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. W ramach wydarzenia z dumą zaprezentowaliśmy naszą innowacyjną aplikację webową, która z niezwykłą precyzją monitorowała poziom CO₂ w pomieszczeniach, wykorzystując technologie Internetu Rzeczy (IoT), a w jej ramach zaawansowane czujniki LoRaWAN.
Nasza aplikacja, dzięki inteligentnym algorytmom AI, nie tylko analizowała dane w czasie rzeczywistym, ale również sugerowała praktyczne kroki, aby dostosować warunki wewnętrzne do optymalnych standardów ekologicznych. Każdy element naszego projektu był kierowany ideą poprawy jakości życia, jednocześnie minimalizując nasz wpływ na środowisko.
 
Choć nie zdobyliśmy pierwszego miejsca, doświadczenie, wiedza nabyta i niezapomniane chwile spędzone w towarzystwie ekspertów z branży, uczyniły ten COLLABOTHON wyjątkowym wydarzeniem. Nasza pasja do innowacji i ducha zespołowego była silniejsza niż kiedykolwiek i już nie możemy doczekać się kolejnych wyzwań!