Technikum Infotech

💦 Woda i ogień 🔥 to dwa żywioły, które aktualnie próbujemy ujarzmić przy pomocy nowoczesnych technologii. W jaki sposób nasz innowacyjny system może pomóc w profilaktyce przeciwpożarowej?

W ramach projektu badawczego FireSense (zgłoszonego w ramach konkursu „NAUKOLATEK” – Nastoletni Naukowiec) oraz współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Białymstoku testujemy nasz autorski innowacyjny system wykrywania pożarów wykorzystując naszą własną Społeczną Białostocką Sieć LoRaWan, o której wspominaliśmy wcześniej.

Co chcemy osiągnąć? Będziemy mogli wykryć pożar przed pojawieniem się ognia, czyli damy straży pożarnej dodatkowy czas na szybszą reakcję.

Ponadto już od jakiegoś czasu analizujemy jakość wód w województwie podlaskim za pomocą autorskiego systemu AquaSense, jak tylko zbierzemy odpowiednią ilość danych i wyciągniemy wnioski, poinformujemy Was o nich.

Czy może być coś piękniejszego, niż wykorzystanie wiedzy z zakresu Internetu Rzeczy do rozwiązywania realnych problemów naszego otoczenia?

Nie! Podziwiamy więc chęci i zaangażowanie ze strony naszych uczniów i nauczycieli. Mimo trudnej drogi, wielu przeciwnościom losu, dalej wierzymy w to, że możemy zrobić coś, co posłuży wszystkim ❤️

Podziękowania składamy naszemu nauczycielowi Mariuszowi Kruszewskiemu oraz dla całemu kołu IoT – trzymamy za Was mocno kciuki!