Technikum Infotech

PCEP™ – Certified Entry-Level Python Programmer to certyfikat, który otrzymują uczniowie naszego technikum po zdanym teście diagnostycznym. Czym jest i dlaczego jest tak istotny na programistycznym rynku pracy?
 
PCEP™ to certyfikat międzynarodowy, uznawany na całym świecie, potwierdzający znajomość Pythona na poziomie podstawowym. Można otrzymać go po pomyślnym przejściu egzaminu umiejętności programowania w tym języku. Egzamin PCEP™ bazuje na najnowszych standardach i trendach w Pythonie. Stanowi więc potwierdzenie, że otrzymana podczas procesu edukacyjnego wiedza jest zgodna z aktualnymi rozwiązaniami.
 
Certyfikat ten otwiera posiadaczowi drzwi do szerszych możliwości kariery, pokazując potencjalnym pracodawcom, że jest się gotowy do pracy, bowiem wiedza, którą potwierdza certyfikat, koncentruje się na praktycznych umiejętnościach, które można zastosować od razu w realnych projektach.
Sam proces przygotowawczy to okazja do poszerzenia swoich umiejętności programistycznych oraz rozumienia podstawowych koncepcji informatycznych. Udział w egzaminie umożliwia również porównanie swoich umiejętności z innymi programistami na podobnym poziomie.
 
PCEP jest wstępem do bardziej zaawansowanych certyfikatów Pythona, otwierając jednocześnie drogę do dalszego rozwoju, a jego pomyślne przejście poza możliwościami na rynku pracy to również wyzwanie, które daje satysfakcję i poczucie spełnienia. Dlatego też w kolejnym roku szkolnym pamiętajcie o przygotowywaniu się do egzaminu już od początku, ponieważ wiedza zdobywana sukcesywnie podczas lekcji ułatwi Wam proces przygotowawczy tuż przed podejściem do PCEP.

Trzymamy za Was kciuki! 🙂