Technikum Infotech

W Szkołach INFOTECHu stawiamy nie tylko na dobre zrozumienie teorii, ale przede wszystkim na praktyczne wykorzystanie nabytych umiejętności. Owocem tego mogą być wyniki III etapu centralnego Olimpiady Innowacji Technicznych w Elektronice i Mechatronice.
 
Nasz zespół w reprezentacji:
✅ Jakub Gryko,
✅ Gabriela Olizarowicz,
✅ Kamil Ryś,
pod opieką naszego nauczyciela Pana Jacka Cichosza, uplasował się wśród zwycięzców, zajmując III miejsce w konkursie!
 
💊 Czym jest zwycięski projekt PillNotifier?
To system składający się z urządzenia oraz oprogramowania towarzyszącego, mającego na celu pomoc w systematyczności brania leków. Powstał z główną myślą o osobach starszych i niepełnosprawnych, które korzystają z długotrwałej farmakologii.

Urządzenie zapewnia liczne udogodnienia, tj. komunikaty głosowe, wyświetlacz OLED pokazujący godzinę kolejnej dawki, podświetlenie diodami wybranej przegródki z lekiem oraz diody zewnętrzne ułatwiające odnalezienie urządzenia w ciemnym miejscu i przyciągające uwagę osób niedosłyszących. Poza tym użytkownicy otrzymują również powiadomienia push na swoje urządzenia mobilne po podłączeniu urządzenia do systemu.
 
👏 Serdecznie gratulujemy naszemu zespołowi, nauczycielowi prowadzącemu, jak i pozostałym zwycięzcom konkursu oraz życzymy wielu kolejnych sukcesów na ścieżce naukowej! ❤️