Technikum Infotech

Sukces naszych uczniów w konkursie El-Robo-Mech. Matury w toku, a nasi uczniowie już mają indeksy na Politechnikę Białostocką!

Jakub Gryko, Kamil Ryś i Gabriela Olizarowicz zdobyli tytuł laureata i indeksy na Politechnikę Białostocką w ramach konkursu El-Robo-Mech. Ich praca, PillNotifier, napisana pod opieką Jacka Cichosza – nauczyciela przedmiotów zawodowych, polega na utworzeniu systemu wspomagającego systematyczność brania leków.

System składa się z urządzenia oraz oprogramowania towarzyszącego i został zaprojektowany z myślą o osobach korzystających z długotrwałej farmakologii, w szczególności tych, którym pamiętanie o regularnym zażywaniu leków sprawia największy problem takich jak osoby starsze czy niepełnosprawne.

Urządzenie charakteryzuje się niezwykle prostą obsługą i zostało wyposażone w wiele udogodnień takich jak komunikaty głosowe, podświetlenie diodami LED RGB wybranej przegródki z lekiem a także diody zewnętrzne ułatwiające odnalezienie urządzenia w ciemnym miejscu i przyciągające uwagę osób niedosłyszących. Użytkownicy otrzymują również powiadomienia “push” na swoje urządzenia mobilne po podłączeniu urządzenia do systemu oraz mają dostęp do wyświetlacza OLED pokazującego godzinę kolejnej dawki.

Najważniejszą cechą rozwiązania jest opcjonalne połączenie urządzenia z aplikacją mobilną, która umożliwia zapisywanie systematyczności w przyjmowaniu leków, tworzenie raportów oraz podglądanie informacji z dowolnej lokalizacji. Aplikacja ta jest szczególnie przydatna dla osób sprawujących opiekę nad osobami starszymi lub niepełnosprawnymi, które mogą w każdej chwili sprawdzić, czy osoba, którą się opiekują, sumiennie przyjmuje przepisane leki.