Technikum Infotech

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice,

nie ulega wątpliwości, że koszty życia na przestrzeni ostatniego roku znacząco wzrosły, co odcisnęło piętno na domowych budżetach. Wciąż towarzyszący nam wzrost cen wpłynął m.in. na koszty najmu, co oznacza zarówno zwiększenie wydatków na stopie prywatnej, jak i odciśnięcie się wzrostem kosztów prowadzenia biznesów, czy placówek edukacyjnych.

 

Jako szkoła nie pozostajemy jednak obojętni wobec wyzwań wynikających z tego tytułu i nieustannie poszukujemy rozwiązań, które mimo zmienności sytuacji gospodarczej pozwolą utrzymać jakość naszych usług bez konieczności regularnego zwiększania dodatkowych dla Państwa kosztów.

 

Jednym z takich rozwiązań jest pozyskanie środków projektowych na inwestycję w energię odnawialną. Na ten moment w ramach projektu „VET – business to education model” finansowany przez The Velux Foundations udało nam się pozyskać 122 tysiące złotych, które przeznaczyliśmy na zakup paneli fotowoltaicznych o mocy 17,48 kW, które zostały umieszczone na dachu budynku naszej szkoły.

 

 

Korzystanie z energii słonecznej pozwala na osiągnięcie niezależności energetycznej oraz obniżenia kosztów eksploatacji. Dzięki temu nie tylko angażujemy się w działania proekologiczne, ale przede wszystkim możemy redukować koszta prowadzenia naszej działalności. Jest to istotny element prowadzenia szkoły programistycznej, wymagającej sporego nakładu zużycia energii elektrycznej.

Galopujące koszty funkcjonowania szkoły przy niezmiennym poziomie finansowania przez Ministerstwo Edukacji są ogromnym wyzwaniem dla Fundacji Partnerstwo na Rzecz Rozwoju. Informujemy jednak, że każdorazową zmianę wysokości czesnego z powodu wzrostu zewnętrznych kosztów prowadzenia działalności poprzedza szereg naszych działań, które mają na celu stabilizację wysokość opłat w skali roku szkolnego. Inwestycja w fotowoltaikę jest więc jedną z takich ścieżek.

Chcielibyśmy również w tym miejscu podziękować za wsparcie, które wciąż od Państwa otrzymujemy, jak i za zaufanie, jakim nas obdarzacie. W ramach dalszych działań projektowych będziemy na bieżąco informować Państwa o wszelkich nowościach i postępach w naszych działaniach.

Z poważaniem,

Zarząd i Dyrekcja Szkół INFOTECH