Technikum Infotech

Hackaton 2023

10 marca uczniowie naszej szkoły wybrali się do w białostockiego Centrum Badań Innowacyjnych i wzięli udział w „Hackathonie dla Zdrowia”. Jest to krótkoterminowy projekt, w którym młodzież spotyka się, by wspólnie rozwiązywać konkretne rzeczywiste problemy i wyzwania, przed którymi sami niejednokrtonie stają.

 

W ramach projektu poruszone zostały problemy związane m.in. ze zdrowiem psychicznym, cukrzycą, czy też siedzącym trybem życia. Nasi reprezentanci podjęli niezwykle trudny temat, jakim są zaburzenia odżywiania, a dokładniej kompulsywne objadanie się. Ich zadaniem było stworzenie kampanii społecznej mającej na celu zwiększanie świadomości i wsparcie osób, których ten problem dotyczy.

 

Nasza młodzież (Gabrysia, Kasia, Irena i Maciek z 2aL i Tosia z 1bL) pracowała z ogromnym zaangażowaniem i zapałem, a ich umiejętności myślenia analitycznego zostały podkreślone przez mentorów. Po całym dniu ciężkiej pracy uczniowie wraz z panią pedagog Martyną Czekiel wrócili zmęczeni, ale niezwykle zadowoleni, ponieważ było to zarówno bardzo wartościowe doświadczenie, jak i świetny sposób na integrację zespołu.

Hackaton dla zdrowia