Technikum Infotech

Formularz rekrutacyjny do szkół INFOTECH 2023/24

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi.

Technikum INFOTECH mieści się w centrum Białegostoku, w budynku Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania, przy ulicy Ciepłej 40, w budynku E.

Nasz adres:
Technikum INFOTECH
ul. Ciepła 40E
15 – 472 Białystok

Technikum INFOTECH jest nową inicjatywą Klastra,  nowoczesną szkołą, łączącą tradycyjne profile nauczania z nowoczesnymi technologiami.

Przygotowujemy młodych ludzi do zawodów przyszłości w branżach z zakresu IT oraz programowania i cyberbezpieczeństwa z elementami nowych technologii. Do klasy II nauka w technikum ma charakter ogólny: przedmioty ogólnokształcące realizowane metodą projektów, nauka języków obcych – również w zakresie rozszerzonym, praca zespołowa, kształtowanie umiejętności miękkich i społecznych.

W ramach technikum:
– zapewniamy przygotowanie do matury na wysokim poziomie
– kładziemy nacisk na języki obce na poziomie rozszerzonym
– oferujemy unikalne specjalizacje.
Technikum INFOTECH jest jedyną szkołą w Białymstoku, która wdraża fiński model edukacji.

Tak, jest to szkoła płatna. Do uiszczenia jest wpisowe, jak i całoroczne czesne Tutaj możesz zapoznać się z wysokością opłat.

Tak. Zniżki otrzymują w pierwszej kolejności uczniowie zdolni, których sytuacja finansowa jest przeszkodą w uiszczaniu pełnej kwoty czesnego. W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z nami. Tutaj dowiesz się więcej o wysokości wpisowego.

Rekrutacja na rok szkolny 2023/2024 już ruszyła! Liczy się kolejność zgłoszeń, ilość miejsc ograniczona. Nie zwlekaj i wypełnij formularz!

Pierwszym krokiem rekrutacyjnym jest zarejestrowanie się poprzez formularz rekrutacyjny DOSTĘPNY TUTAJ. Następnie zapraszamy na test kompetencyjny oraz indywidualną rozmowę z przedstawicielem szkoły.

 

Dokumenty mogą Państwo wysłać pocztą na adres szkoły, bądź dostarczyć je osobiście do sekretariatu szkoły. Po pozytywnej decyzji przyjęcia do szkoły, od 23 czerwca 2023 proszę dostarczyć do sekretariatu oryginały świadectw (ukończenia szkoły podstawowej, wyniki egzaminu ósmoklasisty). Dodatkowo, należy dostarczyć kartę zdrowia dziecka z poprzedniej placówki edukacyjnej.

Tak. Przyjmujemy uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego. Nie dyskwalifikujemy żadnego kandydata. Najważniejszy jest dla nas test kompetencyjny oraz rozmowa kwalifikacyjna, w której główną rolę odgrywa kandydat ubiegający się o miejsce w naszej szkole.

Niestety, na chwilę obecną nie posiadamy zintegrowanego internatu. Bursa, z którą współpracujemy to Internat Zespołu Szkół Zawodowych nr 2, przy ulicy Warszawskiej 62. Dokładny adres:

Internat Zespołu Szkół Zawodowych nr 2
ul. Warszawska 62
15-007 Białystok

Nie. Należy jedynie dostarczyć kartę zdrowia dziecka z poprzedniej placówki edukacyjnej.

 

Oczywiście. Zapraszamy! Prosimy zgłosić się do sekretariatu, abyśmy mogli odpowiedzieć na wszystkie nurtujące pytania i oprowadzić po naszej szkole.

 

Tak. Prosimy jednak pamiętać o wcześniejszym umówieniu terminu spotkania. Po rejestracji poprzez formularz, oddzwonimy i umówimy się na spotkanie z Dyrekcją.

Tak. W naszej szkole organizujemy szereg interesujących zajęć dodatkowych. Ostateczny plan zajęć dodatkowych jest udostępniany co roku po rozpoczęciu Roku Szkolnego.

Nasze technikum oferuje naukę na następujących profilach:
– specjalizacja IT,
– specjalizacja media cyfrowe,
– specjalizacja cyberbezpieczeństwo.

Nasi nauczyciele posiadają wiele lat doświadczenia w nauczaniu i z pewnością poradzą sobie z przekazaniem niezbędnej wiedzy. Dodatkowo, z tak ważnych przedmiotów jak matematyka czy języki obce organizowane są zajęcia wyrównawcze.

 

Dla osób, które wykazują zainteresowanie kierunkami kreatywnymi, humanistycznymi, wykazują zdolności artystyczne i dziennikarskie, idealnym wyborem będzie specjalizacja Media Cyfrowe.

Nie. Uczeń w klasie pierwszej oprócz standardowych przedmiotów ogólnych uczy się przedmiotów rozszerzonych: język angielski, coaching kariery, kształtowanie umiejętności miękkich – poznaje swoje predyspozycje i adekwatne do nich techniki uczenia się, skutecznie kształtuje umiejętności społeczne i komunikacyjne. W drugiej klasie wybiera specjalizację i przedmioty rozszerzone. Kształtuje nabyte umiejętności miękkie i rozwija pasje na zajęciach dodatkowych.

 

W naszej szkole świetnie odnajdzie się każdy ambitny, pełen pomysłów i pasji uczeń! Niezależnie od jego doświadczenia z udziałem w olimpiadach. Naszym atutem jest duża indywidualizacja nauczania, w zależności od predyspozycji ucznia.

W okresie czerwiec-lipiec 2023 prosimy o dostarczenie aktualnego zdjęcia do legitymacji w wersji papierowej do akt (2 sztuki) i elektronicznej do e-legitymacji i Legitymacji, które należy przesłać na kontakt@infotech.edu.pl (nazwa pliku to imię i nazwisko ucznia, tytuł e-maila: imię i nazwisko ucznia – zdjęcie do legitymacji TECHNIKUM). Uwaga! Tylko wysłane zgodnie z powyższym e-maile będą akceptowane.