Technikum Infotech

POŁĄCZ ZABAWĘ Z EDUKACJĄ

Czy kiedykolwiek marzyłeś o stworzeniu własnej mobilnej aplikacji?

A może chciałbyś wprowadzić innowacyjne rozwiązania do świata technologii mobilnych? Teraz masz na to niepowtarzalną okazję!

3-7LIPCA 2023

CERTYFIKAT UKOŃCZONEGO KURSU. POTWIERDZAJĄCY UMIEJĘTNOŚCI.

3-7 LIPCA 2023

CERTYFIKAT UKOŃCZONEGO KURSU. POTWIERDZAJĄCY UMIEJĘTNOŚCI.

Zapraszamy Cię do udziału w ekscytującym szkoleniu z programowania mobilnych aplikacji w App Inventor. Jest to wyjątkowe narzędzie, które umożliwia tworzenie mobilnych aplikacji bez konieczności znajomości języków programowania. Dzięki prostemu interfejsowi graficznemu i blokowemu systemowi kodowania każdy może z łatwością tworzyć aplikacje i wdrażać swoje pomysły!

Podczas naszego szkolenia zapoznasz się z podstawami programowania mobilnych aplikacji i opanujesz umiejętności potrzebne do tworzenia funkcjonalnych i atrakcyjnych interfejsów. Będziesz mieć możliwość zaprojektowania i zaimplementowania swojej własnej aplikacji, a także eksperymentowania z różnymi funkcjami i efektami wizualnymi.

Nie musisz mieć wcześniejszego doświadczenia w programowaniu, aby wziąć udział w naszym szkoleniu. Nasi doświadczeni instruktorzy przeprowadzą Cię przez cały proces i udzielą Ci niezbędnej wiedzy i wsparcia.

Dzięki App Inventor będziesz mógł podzielić się swoimi aplikacjami z przyjaciółmi i rodziną, a nawet opublikować je na platformach mobilnych. Niech Twoje pomysły przerodzą się w rzeczywistość!

Nie przegap tej niepowtarzalnej szansy. Zarejestruj się już dziś na nasze szkolenie z programowania mobilnych aplikacji w App Inventor i otwórz drzwi do fascynującego świata tworzenia aplikacji mobilnych!

 

Zajęcia odbywać się będą w dwuetapowym procesie tworzenie aplikacji.

Pierwszym krokiem będzie zaprojektowanie interfejsu graficznego, czyli odwzorowanie na komputerze pomysłu na wygląd danej aplikacji. Proces ten stymuluje wzrost kreatywności i poczucia estetyki dziecka, pozwala mu w prosty sposób na twórcze odwzorowanie swojej wizualnej koncepcji.

Drugi etap to tworzenie mechanizmu aplikacji przy użyciu przyjemnej wizualnie formy bloków reprezentujących akcje i powiązane z nimi reakcje. Pozwoli to uczniom nie tylko w łatwy sposób zbudować kompletny interfejs ze wszystkimi elementami, ale również dodać do aplikacji przeróżne funkcjonalności bez konieczności użycia jakiegokolwiek języka programowania.

 

Uwaga!

Warunkiem koniecznym jest posiadanie telefonu z systemem Android.

 

Elementy kursu:

  • Stosowanie w opisie podstawowych pojęć programistycznych;
  • Używanie struktur kontrolnych – pętli i instrukcji warunkowych;
  • Wykorzystywanie zmiennych globalnych;
  • Tworzenie kodu wielokrotnego użytku dzięki procedurom;
  • Stosowanie podczas pracy schematów blokowych;
  • Używanie słownictwa bezpośrednio związanego z aplikacjami mobilnymi;
  • Debugowanie i rozwijanie swoich aplikacji;
  • Projektowanie interfejsu użytkownika;
  • Przewidywanie przypadków użycia;
  • Wykorzystywanie narzędzi anglojęzycznych.

Małgorzata Dakowicz

Od zawsze chciałabym uczyć oraz lubiłam przedmioty ścisłe, a najbardziej matematykę :). Jednak wychowawca-matematyk, podjął za mnie decyzję i „kazał” mi iść na informatykę. W ten sposób ukończyłam Politechnikę Białostocką, Wydział Informatyki, Specjalność Inżynieria oprogramowania uzyskując tytuł mgr inż. oraz Studium Pedagogiczne na Politechnice Białostockiej. W ciągu 20 lat pracy zawodowej uczyłam różne przedmioty informatyczne (informatyka, programowanie, techniki multimedialne, sieci neuronowe, programowanie obiektowe, bazy danych) na wielu poziomach edukacyjnych (szkoła podstawowa, liceum, technikum, szkoła poliecalna, Politechnika Białostocka), dokształcałam się uczestnicząc w wielu kursach stacjonarnych i online oraz ukończyłam kursy, dzięki którym od wielu lat jestem egzaminatorem maturalnym z informatyki oraz egzaminatorem zawodowym na kierunku technik informatyk. Od 10 lat pracuje w VI Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku i przygotowuję młodzież do matury z informatyki na poziomie rozszerzonym, wyjeżdżam z nimi na obozy informatyczne nad morzem oraz campy przygotowujące do matury. Uwielbiam pracować z młodzieżą i patrzeć jak programowanie staje się ich pasją.
Prywatnie jestem mamą trzech wspaniałych dziewczynek :). Uwielbiam czytać książki przy szklance mleka i kawałku chałwy 🙂 (słonecznikowej).