Partnerzy

Wspierają nas liderzy branży IT

Zapewniamy naukę od praktyków i specjalistów z branży IT - uczniowie zdobywają wiedzę i umiejętności poszukiwane przez pracodawców, odbywają praktyki w trakcie nauki i realizują wyzwania programistyczne podczas zajęć.

„Technikum Programistyczne to inicjatywa powołana przez białostocki Klaster Technologiczny INFOTECH oraz firmy w nim zrzeszone. Dużą staranność przykładamy do tego, aby już na wczesnym etapie edukacji młodzież mogła posiąść innowacyjną wiedzę w zakresie IT. Branża nowoczesnych technologii rozwija się w zaskakującym tempie i dlatego też chcemy, aby młodzież miała dostęp do wiedzy z najwyższej półki”

Urszula Wnuszyńska

PSC Regional Manager
Transition Technologies PSC Sp. z o.o.

„Dużą bolączką na każdym etapie edukacji jest zdecydowana przewaga teorii nad praktyką. W Technikum Programistycznym postaramy się to zmienić, zapewniając zajęcia z ekspertami IT oraz przedsiębiorcami, którzy już na tym etapie edukacji wprowadzą uczniów w tajniki IT, bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu i praktyce”

Sebastian Suma

SEO Sempai

„XXI wiek to niezaprzeczalnie czas nowych technologii. Jako Instapage Poland zauważamy coraz większe zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów branży IT. Tym bardziej cieszy nas, gdy jako członek białostockiego Klastra Technologicznego INFOTECH możemy wspierać lokalne inicjatywy rozwijające społeczność programistyczną. Technikum Programistyczne INFOTECH, tworzone przez doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną jest najlepszym wyborem dla młodych i ambitnych osób, które chcą świadomie kreować swoją przyszłość w świecie IT.”

Krzysztof Majewski

Senior Director Of Engineering at Instapage Sp. z o.o.

„Wiele mówi się o edukacji w kontekście potrzeb i trendów panujących na rynku pracy. Od kilku lat branża IT rozwija się tak dynamicznie, że firmy ciągle poszukują nowych pracowników, a dokładniej – programistów. Programista to aktualnie jeden z najlepiej opłacanych zawodów na rynku pracy, dlatego wybór technikum programistycznego, jako szkoły średniej jest gwarancją zdobycia zawodu i dobrego wykształcenia ogólnego, otwierającego drogę do kariery w branży IT.”

Grzegorz Perkowski

CTO Infinity Group Sp. z o.o.

„Jako specjaliści IT jesteśmy przekonani, że na każdym etapie edukacji powinno się uczyć młodych ludzi logiki, planowania i rozwiązywania problemów. Wszystkiego tego, co można nazwać w skrócie "myśleniem programistycznym", choć tych samych umiejętności wymaga wiele innych dziedzin. Niezależnie od tego, jaką ścieżkę kariery wybiorą absolwenci Technikum Programistycznego, kompetencje i nawyki wyniesione z tej szkoły wspomogą z pewnością ich rozwój i przyszły zawodowy sukces.”

Dariusz Daniluk

CEO Intratel Sp. z o.o.

Wspierają nas