WEBINARIA DLA NAUCZYCIELI I DYREKTORÓW SZKÓŁ

17-03-2020

Placówki edukacyjne zostały zamknięte. Być może przerwa potrwa znacznie dłużej niż planowane dwa tygodnie. Uczniowie siedzą w domu. A nauczyciele... wysyłają maile z poleceniami, by młodzi sami uczyli się nowych tematów. - Nie tędy droga - mówią fachowcy od programowania. I zapraszają nauczycieli na zdalne zajęcia poświęcone nauczaniu przez Internet.

Zdalne lekcje, e-learning - to nowa rzeczywistość dla uczniów, ale także i wyzwanie dla nauczycieli i dyrektorów szkół. Jak sobie z tym poradzić? Specjaliści z Technikum Programistycznego INFOTECH w Białymstoku wskazują rozwiązania. - Rozpoczęliśmy pierwsze lekcje przez Internet, zarówno audio, jak i wideo, wykorzystując różne techniki i dostępne narzędzia, i to już następnego dnia po ogłoszeniu przez MEN informacji o zamknięciu szkół - chwali się Karol Przybyszewski (programista z zawodu i zamiłowania), który w Technikum Programistycznym INFOTECH dba o odpowiedni poziom nauczania przedmiotów zawodowych. I zapewnia, że tą wiedzą, jak atrakcyjnie i efektywnie uczyć zdalnie, może podzielić się ze wszystkimi nauczycielami. - Chcemy pokazać drogę, jaką przeszliśmy, żeby przygotować szkołę do realiów edukacji wykorzystującej technologię XXI wieku. Od 17 do 20 marca zapraszamy nauczycieli i dyrektorów szkół na bezpłatne webinaria, zawsze o godz. 14.00. Jak podpowiada, pierwszym krokiem powinno być uzyskanie dostępu do edukacyjnej platformy chmurowej, takiej jak Google Suite for Education. Ta platforma jest całkowicie darmowa dla instytucji edukacyjnych, ale wymaga przejścia skomplikowanej procedury weryfikacyjnej. Jak to zrobić?

O tym ekspert z Technikum INFOTECH, Karol Przybyszewski opowie dziś nauczycielom i dyrektorom szkół. W kolejnych dniach, podczas webinariów będzie można zobaczyć, jak wygląda interakcja nauczyciel-uczeń podczas lekcji na odległość. Kolejne prezentowane narzędzia to Hangout Meet oraz Google Classroom.

Weź udział w webinarium "INFOTECH dla Szkół" Jak efektywnie nauczać zdalnie?

Wejdź na https://tiny.pl/tbkzd i wypełnij formularz.

Webinaria odbywają się od 17 do 20 marca, o godz. 14.00-14.30.