wstecz

Europejski Tydzień Kodowania w Technikum INFOTECH

09-10-2019

EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. Codeweek to oddolna inicjatywa realizowana przez wolontariuszy i wspierana przez Komisję Europejską. W 2019 roku Europejski Tydzień Kodowania odbędzie się w dniach od 5 do 20 października.
Główną ideą stojącą za wydarzeniem jest promowanie programowania poprzez pokazywanie młodzieży i dorosłym sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu, rozwiewanie wątpliwości i mitów otaczających te umiejętności oraz gromadzenie zmotywowanych jednostek w celu wspólnej nauki. W Białymstoku do tego pomysłu przystąpiło Technikum Programistyczne INFOTECH - pierwsza w Polsce szkoła programowania stworzona przez firmy z Klastra Technologicznego INFOTECH.
11.10.2019 w piątek odbędą się w Technikum dwie interesujące inicjatywy:
Jak zostałem programistą - start o godz. 12.00 o godzinie 12.00 w Auli Wielkiej WSFiZ przy Ciepłej 40.
Spotkanie z Andrzejem Rusewiczem „Moja droga do programowania”, Jakubem Ignaciuk, Senior Developer w Instapage - “Jak wygląda praca w start-up z Krzemowej Doliny, ale w Białymstoku”, Karolem Przybyszewskim, w-ce dyrektorem Technikum - rozpoczęcie warsztatów „Podstawy sztucznej inteligencji dla szkół średnich”.
Planowany jest też konkurs z nagrodami ufundowanymi przez firmy z klastra INFOTECH (potrzebne będą telefony z internetem).
Jak rozpoznają nas iPhone'y? Algorytmy biometryczne w praktyce -start o godzinie 17.00 w Technikum Programistycznym INFOTECH przy Ciepłej 40E (III piętro).
Warsztat dotyczący rozpoznawania biometrycznego. Odpowiemy w jego trakcie na pytania skorelowane ze sposobami rozpoznawania człowieka na podstawie jego twarzy.
Udział jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych.
Prosimy o kierowanie pytań pod numer +48 503 077 482 lub mailem kontakt@infotech.edu.pl
Będzie interesująco i inspirująco!
Zapraszamy!