Poznaj nas bliżej

Kadra Technikum INFOTECH, to grono specjalistów w swoich dziedzinach i pasjonatów nauczania.

Dyrekcja

Katarzyna Kaczyńska

Dyrektor szkoły, podstawy przedsiębiorczości

Katarzyna Kaczyńska

Dyrektor szkoły, podstawy przedsiębiorczości

Absolwentka studiów Zarządzanie i Marketing na Politechnice Białostockiej, wieloletni nauczyciel, wicedyrektor i dyrektor szkół. Zwolenniczka edukacji innowacyjnej opartej na nowoczesnych technologiach.

e-mail: katarzyna.kaczynska@infotech.edu.pl

Adam Kamiński

Wicedyrektor ds. rozwoju

Adam Kamiński

Wicedyrektor ds. rozwoju

Absolwent Wydziału Prawa UWB, ukończył studia podyplomowe Zarządzanie Wiedzą oraz Data Science, wykładowca MBA w administracji, uczestnik Szkoły Liderów, dyrektor zarządzający Klastra Technologicznego Infotech. Dyrektor Operacyjny Lech sp. z o.o., infobroker w Incepton sp. z o.o.. koordynatora Podlaskiego Parku Przemysłowego, prezes LGD Puszcza Knyszyńska. Dyrektor ds. rozwoju Technikum Programistycznego Infotech.

e-mail: adam.kaminski@infotech.edu.pl

Karol Przybyszewski

Wicedyrektor ds. nauki programowania

Karol Przybyszewski

Wicedyrektor ds. nauki programowania

Absolwent Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej, doświadczony programista i menadżer z branży IT.Obecnie prowadzi firmę zajmującą się przetwarzaniem obrazów przy użyciu technik sztucznej inteligencji i jest doktorantem na Wydziale Informatyki.Ojciec dwóch synów których również zaraził pasją programowania i wspólnie z nimi odrabia prace domowe z informatyki !
W latach 2006- 2011, razem z rodziną mieszkał i pracował jako programista w Wielkiej Brytanii. Po powrocie do Polski założył i prowadził oddział międzynarodowej firmy programistycznej zajmującej się tworzeniem aplikacji mobilnych.
W Technikum sprawuje pieczę nad aktualizowaniem programu nauczania programowania i dopasowania go do potrzeb rynku pracy. Uważa że wiedza o podstawach programowania będzie w przyszłości powszechna i oczekiwana również w innych zawodach.

e-mail: karol.przybyszewski@infotech.edu.pl

Pedagog szkolny

Urszula Kisielewska

Pedagog

Urszula Kisielewska

Pedagog

Jestem absolwentką Uniwersytetu w Białymstoku, gdzie zdobyłam tytuł magistra na wydziale Pedagogiki i Psychologii. Ukończyłam również podyplomowe studia Resocjalizacji na wydziale IPSiR Uniwersytetu Warszawskiego jak również Mediacje Sądowe na Wydziale Prawa w Białymstoku.
Podczas wieloletniej edukacji zdobyłam uprawnienia socjoterapeuty i trenera TZA. Z racji, iż moją pasją jest teatr ukończyłam studia podyplomowe Instruktor reżyser teatralny oraz Drama w edukacji i terapii. Przez kilka lat byłam związana z Teatrem Dramatycznym w Białymstoku gdzie wystąpiłam w kilku spektaklach między innymi "Ich czworo" G.Zapolskiej, "Dzień Zwycięstwa", "Bieżeńcy Exodus", "Konstelacje". Moją pasją zarażam dzieci i młodzież z którymi dane jest mi pracować. Od 13 lat pracuję z dziećmi i młodzieżą, na różnych szczeblach kształcenia. W mojej pracy cenię sobie kontakt z rodzicami, by móc ich wspierać w trudnej niekiedy roli rodzica. Od 10 lat pełnię również funkcję kuratora społecznego V Wydziału Rodzin i Nieletnich Sądu Rejonowego w Białymstoku.
Prywatnie jestem matką trójki dzieci.

e-mail: urszula.kisielewska@infotech.edu.pl

Marta Daniluk

Pedagog

Marta Daniluk

Pedagog

Jestem absolwentką Uniwersytetu w Białymstoku, Wydział Pedagogiki i Psychologii gdzie uzyskałam tytuł magistra pedagogiki opiekuńczo wychowawczej. Doświadczenie w zawodzie zdobywałam podczas stażu i wolontariatu w Wielofunkcyjnej Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej „Jedynka” i w Specjalistycznej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej dla Dzieci i Młodzieży z zaburzeniami Emocjonalnymi. Moje zainteresowania psychologią i pracą z ludźmi zawiodły mnie na liczne szkolenia, również dla handlowców. Moim hobby jest plastyka. W wolnych chwilach lubię malować farbami, szczególnie anioły na starych deskach. Drugą pasją jest szeroko pojęty rozwój osobisty i psychologia.

e-mail: marta.daniluk@infotech.edu.pl

Przedmioty zawodowe

Marek Bagiński

Przedmioty zawodowe, informatyka

Marek Bagiński

Przedmioty zawodowe, informatyka

Zawsze fascynowała mnie szeroko rozumiana technika i różne technologie. W Technikum Mechanicznym w Białymstoku zdobyłem tytuł technika mechanika. Na Uniwersytecie Warszawskim uzyskałem tytuł magistra techniki. Ucząc już techniki i informatyki w liceum ukończyłem Studia Podyplomowe "Informatyka dla Nauczycieli" na Politechnice Białostockiej. Uczę różnych przedmiotów informatycznych w różnych szkołach już od ponad 28 lat. Ostatnie kilka lat to nowa przygoda ze szkoleniem nauczycieli przedszkolnych i edukacji wczesnoszkolnej z wykorzystania robotów edukacyjnych i kodowania jako metod dydaktycznych w uczeniu małych dzieci. Mam kilka pasji: technika, biologia, podróże, jazda rowerem, science-fiction, testowanie różnych dystrybucji systemu Linux i myślę, że znalazłoby się jeszcze kilka, jak np. ornitologia czy majsterkowanie.

e-mail: marek.baginski@infotech.edu.pl

Jacek Cichosz

Przedmioty zawodowe

Jacek Cichosz

Przedmioty zawodowe

Jestem absolwentem informatyki na Politechnice Białostockiej. W ciągu 20 lat pracy zawodowej opracowałem parę innowacji pedagogicznych i byłem autorem międzynarodowych projektów edukacyjnych. Moja pasja to programowanie robotów Lego oraz gry fabularne i planszowe. W wolnym czasie gram w piłkę nożną.

e-mail: jacek.cichosz@infotech.edu.pl

Marta Cichosz

Język angielski zawodowy

Marta Cichosz

Język angielski zawodowy

Jestem absolwentką filologii angielskiej i polskiej na Uniwersytecie w Białymstoku, autorką programów nauczania, edukacyjnych międzynarodowych projektów i innowacji pedagogicznych.
Od 20 lat uczę języka angielskiego w branżach technicznych i jestem egzaminatorem maturalnym.
Moje zainteresowania to techniki okołoprogramistyczne w nauczaniu języków, joga i teatr.

e-mail: marta.cichosz@infotech.edu.pl

Anna Grygutis-Kalinowska

Język angielski zawodowy

Anna Grygutis-Kalinowska

Język angielski zawodowy

Jestem absolwentką dwu kierunków studiów Filologii angielskiej oraz Marketingu i Zarządzania Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku. Swoje zainteresowania językowe pogłębiłam w Lays School w Cambridge, gdzie na 300 uczestników byłam jedyna Polką. Dodatkowo przebywałam pół roku na renomowanej uczelni w Niemczech, gdzie językiem wykładowym był angielski z zakresu marketingu i zarządzania. Wszystkie praktyki studenckie odbywałam zagranicą. Od 2010 roku prowadzę zajęcia ze studentami WSFiZ zarówno polskimi jak i zagranicznymi. Jestem Wspólnikiem Założyciela oraz członkiem Senatu Uczelni. Moje hobby to podróże-RPA, Meksyk, Tajlandia, Kuba, Egipt, Tunezja oraz kraje europejskie. Ta pogłębiona żywa wiedza o świecie, pozwala mi wykorzystywać ją w pracy z młodzieżą i tym samym rozbudzać w nich zainteresowania językiem oraz praktycznym jej wykorzystaniem.

e-mail: anna.grygutis-kalinowska@infotech.edu.pl

Tomasz Grześ

Przedmioty zawodowe

Tomasz Grześ

Przedmioty zawodowe

Od ponad 25 lat jestem związany z Politechniką Białostocką - jako student i jako pracownik. Tu zdobywałem kolejne tytuły i stopnia (najpierw magistra inżyniera informatyki, a następnie doktora nauk technicznych w dyscyplinie informatyka). Przez 20 lat wykształciłem setki studentów, byłem promotorem kilkudziesięciu prac inżynierskich i magisterskich. Pracowałem również na innych uczelniach: w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży oraz w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Białymstoku. Obecnie kształcę młodych adeptów sztuki programowania w Technikum Programistycznym "Infotech". Poza pracą zawodową dużo czasu spędzam na aktywnościach fizycznych: bieganiu, jeździe na rowerze, czy pływaniu.

e-mail: tomasz.grzes@infotech.edu.pl

Marcin Skoczylas

Przedmioty zawodowe

Marcin Skoczylas

Przedmioty zawodowe

Naukowiec i Project Manager. Pasjonat technologii mobilnych od ponad 10 lat, zaczynał od archaicznych już systemów Java ME oraz Symbian. Zawodowo od wielu lat programista Java / C++. Posiada duże doświadczenie w projektowaniu i programowaniu aplikacji na platformy Android i Apple iOS. Obecnie współpracuje z firmą SoftwareHut na stanowisku kierownika projektów. Prowadził kilkanaście projektów dla dużych klientów takich jak National Geographic, Sonetel czy EMIS.
Jest adiunktem na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej, jego specjalizacja to analiza obrazów, rozpoznawanie żywych niebarwionych komórek rakowych do napromieniowania przez akcelerator ciężkich jonów. Dyplomowany reżyser filmów dokumentalnych, emitowanych m.in. w TVP. Prywatnie geek starych komputerów 8-bitowych oraz produkcji casualowych gier 2D na nowoczesne telefony iPhone, Android.

e-mail: marcin.skoczylas@infotech.edu.pl

Maciej Szymkowski

Przedmioty zawodowe

Maciej Szymkowski

Przedmioty zawodowe

Z wykształcenia magister inżynier informatyki (tytuł uzyskany na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej). Od 2018 roku zatrudniony na stanowisku nauczyciela akademickiego w swojej alma mater. Programista z kilkuletnim stażem, który nabył pracując w różnych firmach ale także poprzez uczestnictwo w projektach naukowych, badawczych oraz przemysłowych. Aktualnie pracuje jako nauczyciel przedmiotów zawodowych w Technikum Programistycznym “Infotech” jak również jest zatrudniony na stanowisku Software Developer’a w jednej z białostockich firm, ponadto: CEO prężnie rozwijającego się startup’u, nauczyciel akademicki w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży oraz Head of Research Team w projekcie finansowanym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR).
Do swoich głównych zainteresowań zalicza: programowanie, szeroko pojęte cyberbezpieczeństwo (włączając w to metodyki i techniki biometryczne) jak również zagadnienia skorelowane z inżynierią oprogramowania. Swoją wiedzę nabywa nie tylko poprzez samokształcenie, ale także poprzez uczestnictwo w Kursach czy Konferencjach (naukowych i branżowych)
W wolnych chwilach lubi poczytać dobrą książkę, obejrzeć mecz piłki nożnej jak również uczyć się nowych języków (aktualnie jest to język arabski oraz włoski).

e-mail: maciej.szymkowski@infotech.edu.pl

Sylwia Żylińska-Awruk

Przedmioty zawodowe

Sylwia Żylińska-Awruk

Przedmioty zawodowe

Jestem absolwentką Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej. Posiadam stopień nauczyciela dyplomowanego a uprawnienia pedagogiczne uzyskałam w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku. Jestem egzaminatorem maturalnym i od 15 lat pracuje z młodzieżą w liceum ogólnokształcącym.

e-mail: sylwia.zylinska-awruk@infotech.edu.pl

Małgorzata Dakowicz

Przedmioty zawodowe

Małgorzata Dakowicz

Przedmioty zawodowe

Od zawsze chciałabym uczyć oraz lubiłam przedmioty ścisłe, a najbardziej matematykę :). Jednak wychowawca-matematyk, podjął za mnie decyzję i "kazał" mi iść na informatykę. W ten sposób ukończyłam Politechnikę Białostocką, Wydział Informatyki, Specjalność Inżynieria oprogramowania uzyskując tytuł mgr inż. oraz Studium Pedagogiczne na Politechnice Białostockiej. W ciągu 20 lat pracy zawodowej uczyłam różne przedmioty informatyczne (informatyka, programowanie, techniki multimedialne, sieci neuronowe, programowanie obiektowe, bazy danych) na wielu poziomach edukacyjnych (szkoła podstawowa, liceum, technikum, szkoła poliecalna, Politechnika Białostocka), dokształcałam się uczestnicząc w wielu kursach stacjonarnych i online oraz ukończyłam kursy, dzięki którym od wielu lat jestem egzaminatorem maturalnym z informatyki oraz egzaminatorem zawodowym na kierunku technik informatyk. Od 10 lat pracuje w VI Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku i przygotowuję młodzież do matury z informatyki na poziomie rozszerzonym, wyjeżdżam z nimi na obozy informatyczne nad morzem oraz campy przygotowujące do matury. Uwielbiam pracować z młodzieżą i patrzeć jak programowanie staje się ich pasją.
Prywatnie jestem mamą trzech wspaniałych dziewczynek :). Uwielbiam czytać książki przy szklance mleka i kawałku chałwy :) (słonecznikowej).

e-mail: malgorzata.dakowicz@infotech.edu.pl

Andrzej Chmielewski

Przedmioty zawodowe

Andrzej Chmielewski

Przedmioty zawodowe

Jestem doktorem informatyki z kilkunastoletnim doświadczeniem praktycznym w programowaniu oraz administrowaniu sieciami komputerowymi. Od 20 lat jestem również pracownikiem naukowo-badawczym na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej, gdzie od 7 lat pełnię funkcję prodziekana ds. studenckich i dydaktyki. Zawodowo interesuję się głównie różnymi zagadnieniami związanymi z bezpieczeństwem sieci komputerowych, w tym wykorzystaniem sztucznej inteligencji, głównie sztucznych systemów immunologicznych, do detekcji anomalii m.in. w ruchu sieciowym. Lubię podróże "na własną rękę" oraz sport (rower, futsal).

e-mail: andrzej.chmielewski@infotech.edu.pl

Paweł Wiszowaty

Przedmioty zawodowe

Paweł Wiszowaty

Przedmioty zawodowe

Senior Developer, Engineering Manager, VP of Engineering, Prezes - to część tytułów, które nosiłem przez ostatnie 12 lat. Przez ostatnie 6 lat byłem odpowiedzialny za rozwój Instapage, Inc. i jej polskiej firmy-córki Instapage Poland. Wykonałem setki pull requestów, dziesiątki code review, przejrzałem też setki CV kandydatów i zatrudniłem dziesiątki osób. Wprowadzałem procesy zwiększające efektywność pracy firmy, w tym metodologię Agile i framework Scrum. Nadzorowałem działy developerskie, dział jakości, dział architektury, a także dział bezpieczeństwa. Brałem udział w audytach technologicznych, audytach bezpieczeństwa i tzw. "compliance". Po ponad roku pobytu w Kalifornii wróciłem z powrotem do Polski, by wieść spokojne życie na wsi pod Białymstokiem Fan dobrej książki, dobrego serialu, gier i koszykówki.

e-mail: pawel.wiszowaty@infotech.edu.pl

Przedmioty ogólne

Monika Borodzicz

Język Rosyjski

Monika Borodzicz

Język Rosyjski

Jestem absolwentką Uniwersytetu w Białymstoku, gdzie w 2007 roku uzyskałam tytuł magistra filologii rosyjskiej. Od tego czasu pracuję jako nauczyciel oraz jako lektor w szkole językowej. Język rosyjski od zawsze był mi bardzo bliski i dlatego to on wytyczył moją drogę zawodową. Stale staram się rozwijać swoje umiejętności i podnosić kwalifikacje, a efektem tego jest zdobycie uprawnień egzaminatora maturalnego oraz licencji egzaminatora TELC. Prywatnie jestem ogromną miłośniczką gór i cały wolny czas oddaję tej pasji. Zapraszam na zajęcia wszystkich chcących poznać język największego państwa świata!

e-mail: monika.borodzicz@infotech.edu.pl

Wioletta Czyżewska

Język Angielski

Wioletta Czyżewska

Język Angielski

Jestem absolwentką Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, gdzie uzyskałam tytuł magistra filologii angielskiej. Język angielski nie jest jedynie przedmiotem, którego uczę, jest jednocześnie moją pasją. Bardzo sobie cenię pracę z młodymi ludźmi.

e-mail: violetta.czyzewska@infotech.edu.pl

Iwona Beata Jarocka

Język Angielski

Iwona Beata Jarocka

Język Angielski

Jestem absolwentką Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Uniwersytetu Warszawskiego. Posiadam tytuł mgr socjologii i filologii angielskiej. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w szkole podstawowej, gimnazjum, liceum i technikum , a także w międzynarodowych korporacjach. Bardzo lubię pracować z młodzieżą. Z tego między innymi powodu jestem również trenerem Odysei Umysłu. Interesują mnie inne kultury i psychologia

e-mail: iwona.jarocka@infotech.edu.pl

Aleksander Ciwoniuk

Edukacja dla Bezpieczeństwa

Aleksander Ciwoniuk

Edukacja dla Bezpieczeństwa

Jestem absolwentem Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku. Posiadam ukończone studia podyplomowe z edukacji dla bezpieczeństwa. Od 18 lat pracuję z młodzieżą w szkołach podstawowych i średnich. Jestem nauczycielem mianowanym. Lubię książki militarne i historyczne. Jestem sympatykiem Jagielloni.

e-mail: aleksander.ciwoniuk@infotech.edu.pl

Patrycja Gołaszewska

Wiedza o Kulturze

Patrycja Gołaszewska

Wiedza o Kulturze

Animacja kultury, kulturoznawstwo i aktorstwo scen muzycznych to te edukacyjne ścieżki, które pozwoliły mi połączyć pasję z pracą zawodową. Scena to miejsce, w którym czuję się jak "ryba w wodzie" i właśnie tym uwielbiam inspirować ludzi, z którymi pracuję. Rozmaite działania artystyczne oraz projekty animacji społecznej, których byłam uczestnikiem, organizatorem i trenerem (m.in. Gawędziarze XXI wieku, Zwierciadła), a przede wszystkim wykształcenie aktorskie wpływają na to, że zajęcia, które prowadzę są kreatywne i skierowane na wielowymiarowy rozwój, przy całkowitym zaangażowaniu i wykorzystaniu potencjału ucznia. Prowadzę zajęcia z przedmiotów artystycznych, emisji głosu i rehabilitacji głosu, prezentacji publicznych. Uwielbiam długie rozmowy, podróże i odkrywanie nowych smaków, teatr, spacery, jazdę na rowerze. W wolnych chwilach wielką radość sprawia mi muzykowanie i czytanie dobrych książek.

e-mail: patrycja.golaszewska@infotech.edu.pl

Sylwia Karczewska

Język Polski

Sylwia Karczewska

Język Polski

Jestem nauczycielem języka polskiego i wciąż poszukuję nowoczesnych metod, które pozwolą mi ciekawie i z pasją mówić o literaturze, szczególnie tej dawnej (co „nie jest sztuką łatwą ani małą”;-) . Przekonuję swoich uczniów, że człowiek od wieków szuka prawdy, dobra i piękna w różnych ich odcieniach, a literatura i sztuka nie są oderwana od rzeczywistości. Od dziesięciu lat jestem egzaminatorem maturalnym. Oprócz filologii polskiej, ukończyłam również studia logopedyczne na UwB. Mam doświadczenie w pracy z młodzieżą, która potrzebuje więcej uwagi i czasu w nauce. Bardzo lubię podróżować (zawsze z dobrą książką), szczególnie tam, gdzie słychać szum ciepłego morza, a pomidory mają smak słońca. Ostatnio pasjami oglądam „Wiedźmina” i „Dom z papieru”. Bawią mnie gry karciane oraz słowne i niesamowite teksty piosenek Katarzyny Nosowskiej i „Lao Che”. Zgadzam się w 100%, że najlepszy czas na działanie jest teraz, a do sukcesu nie ma żadnej windy, trzeba iść po schodach!.

e-mail: sylwia.karczewska@infotech.edu.pl

Katarzyna Polak

Język Polski

Katarzyna Polak

Język Polski

Katarzyna Polak – nauczyciel języka polskiego i muzyk, pasjonatka oceniania kształtującego, własnoręcznie tworzonych pomocy dydaktycznych i wykorzystania potencjału narzędzi cyfrowych w edukacji, mentor oceniania kształtującego w kursie CEO „OK Zeszyt”, ambasador eTwinning i trener warsztatów komputerowych eTwinning w woj. podlaskim, trener Edukreatywności, autorka piosenek edukacyjnych, która nie lubi rutyny szkolnej, ceni zaś przekazywanie inicjatywy i odpowiedzialności uczniom, autorka bloga edukacyjnego http://kreaktywnanauka.blogspot.com/

e-mail: katarzyna.polak@infotech.edu.pl

Sylwia Kostrowska

Geografia

Sylwia Kostrowska

Geografia

Ukończyłam studia geograficzne na Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie, uzyskując tytuł magistra z przygotowaniem pedagogicznym. Obecnie jestem nauczycielem kontraktowym.
Uwielbiam podróżować, poznawać różne ciekawe miejsca. Mam nadzieje, że zabiorę Was w ciekawy świat geografii.

e-mail: sylwia.kostrowska@infotech.edu.pl

Dominika Kraśnicka

Filozofia, Etyka

Dominika Kraśnicka

Filozofia, Etyka

Ukończyłam studia w instytucie Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, gdzie uzyskałam tytuł magistra Filozofii oraz uprawnienia do pracy dydaktycznej. Nauczam Filozofii i Etyki. Pracę z młodzieżą uważam za odpowiedzialne oraz niesłychanie inspirujące zadanie. Kładę nacisk na rozwijanie w uczniach samodzielnego myślenia i kreatywnego rozwiązywania problemów. W wolnych chwilach uciekam na Mazury, gdzie żegluję, gotuję i "ładuję akumulatory". Cenię czas z dobrą książką, filmem oraz ten spędzony na spacerach ukochanym psem.

e-mail: dominika.krasnicka@infotech.edu.pl

Grzegorz Nowik

Fizyka

Grzegorz Nowik

Fizyka

Jestem absolwentem Uniwersytetu w Białymstoku. Uczę fizyki i robotyki od kilkunastu lat. U moich uczniów najbardziej cenię pomysłowość i zaangażowanie. W wolnych chwilach czytam książki i gram w gry komputerowe.

e-mail: grzegorz.nowik@infotech.edu.pl

Zuzanna Sztabińska

Matematyka

Zuzanna Sztabińska

Matematyka

Jestem absolwentką Uniwersytetu w Białymstoku, mgr matematyki. Posiadam też wykształcenie pedagogiczne. Jestem nauczycielem kontraktowym. W wolnej chwili trenuje kolarstwo.

e-mail: zuzanna.sztabinska@infotech.edu.pl

Monika Ustyniuk

Wychowanie Fizyczne

Monika Ustyniuk

Wychowanie Fizyczne

Jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej. Jestem nauczycielem dyplomowanym z kilkunastoletnim stażem. Posiadam uprawnienia instruktorskie z zakresu: piłki ręcznej, piłki siatkowej, narciarstwa i aerobiku. Wielką radość sprawia mi praca z dziećmi i młodzieżą. Lubię aktywnie spędzać czas i zachęcać do tego innych.

e-mail: monika.ustyniuk@infotech.edu.pl

Tomasz Włodarczyk

Biologia

Tomasz Włodarczyk

Biologia

Jestem absolwentem Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie uzyskałem stopień doktora. Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy dydaktycznej ze studentami. Pracowałem także jako egzaminator maturalny. Zajmuję się naukowo owadami społecznymi, szczególnie mrówkami. Obserwuję je w terenie, choć także prowadzę hodowle laboratoryjne służące do doświadczeń. Pracę z uczniami i studentami ukierunkowuję na rozwiązywanie konkretnych problemów (zadań) kształtujących umiejętność poszukiwania rozwiązań na podstawie posiadanej wiedzy, choć także staram się ukazywać wartość wiedzy samej w sobie. Lubię aktywnie spędzać czas - rower i pływanie.

e-mail: tomasz.wlodarczyk@infotech.edu.pl

Jerzy Mantur

Historia

Jerzy Mantur

Historia

Mgr historii i wos, doradca zawodowy, edukator, trener/specjalista z zakresu pomiaru dydaktycznego i ewaluacji. Wieloletni przewodniczący, weryfikator oraz egzaminator maturalny z historii na poziomie rozszerzonym oraz egzaminator maturalny z wos. Współautor publikacji skierowanych do nauczycieli i maturzystów z historii. Uczniowie pracujący pod kierunkiem osiągali sukcesy w Olimpiadach z historii i wos. Pomysłodawca i współorganizator Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy oraz Konkursu Wiedzy o Zawodach. Kierownik Pracowni Badań, Analiz i Strategii Rozwoju Edukacji przy Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku. Współautor wielu publikacji o tematyce badań społecznych

e-mail: jerzy.mantur@infotech.edu.pl