Technikum Infotech

W sercu każdego miłośnika technologii drzemie marzenie o połączeniu pasji z przyszłą karierą, a INFOTECH sprawia, że te marzenia stają się rzeczywistością.

Jest to miejsce, gdzie uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania w obszarach takich jak montaż audio i wideo, animacja, VR, druk 3d, robotyka, Internet Rzeczy (IoT) i wiele innych. W INFOTECH uczniowie mogą uczestniczyć w kołach zainteresowań, turniejach, konkursach, gdzie mają okazję zaprezentować swoje projekty i odnieść sukces. To miejsce, gdzie pasja spotyka się z możliwościami, gdzie zainteresowania przekształcają się w realne umiejętności, prowadząc do założenia własnych startupów i kształtowania przyszłości technologii.

Jednym z kluczy do sukcesu jest rozwijanie pasji już od najmłodszych lat. INFOTECH oferuje programy edukacyjne skierowane do młodzieży technikum i liceum, jak również do ich rodziców, zachęcając do wspólnego odkrywania i rozwijania zainteresowań technologicznych. Integracja nauki z praktycznym zastosowaniem nowych technologii jest fundamentem, na którym opiera się edukacja w INFOTECH.

Już w czwartej klasie technikum uczniowie dostają ogromną szansę na pokazanie swoich umiejętności w podlaskich firmach IT. Co roku część z nich znajduje zatrudnienie, a nawet mamy nawet absolwentów, którzy po czwartej klasie technikum przeszli na indywidualny tok nauczania, aby pogodzić nowo otrzymaną pracę w sektorze IT z nauką do egzaminów zawodowych i matury.

W Liceum oferujemy oprócz dobrego przygotowanie do matury, serię zajęć specjalizacyjnych z zakresu, na który zdecyduje się uczeń. Chcemy, aby wybór wynikał z pasji i zainteresowań. Wtedy mamy pewność, że zaangażowanie ze strony ucznia będzie procentowało w sukcesy na polu zawodowym, co potwierdziło wielu uczniów specjalizacji media cyfrowe, wygrywając festiwale i konkursy filmowe na poziomie ogólnopolskim.

Dla młodych ludzi, którzy chcą przełożyć swoją pasję do technologii na przyszłą karierę, oferujemy w INFOTECHu kilka ważnych kroków:

  • Poznawaj różne obszary technologii, odkrywaj, co Cię interesuje, bo jest to pierwszy krok w kierunku satysfakcjonującej kariery
  • Angażuj się w projekty i konkursy, które są szansa na zdobycie cennego doświadczenia, ale także okazją do zaprezentowania swoich umiejętności potencjalnym pracodawcom i inwestorom
  • Twórz i rozwijaj się, np. tworząc własne projekty i startupy. Jest to doskonała praktyka łącząca teorię z praktycznym zastosowaniem wiedzy.
  • Ucz się od doświadczonych mentorów, którzy są ekspertami w swoich dziedzinach.
  • Buduj sieć kontaktów, nawiązuj kontakty z innymi pasjonatami technologii, otwierając drzwi do przyszłych możliwości zawodowych.

INFOTECH jest nie tylko placówką edukacyjną dla młodych ludzi, ale także drogowskazem pokazującym jak pasja może być podstawą satysfakcjonującej i obiecującej kariery w biznesie, sektorze IT i nowych mediach. 

Zaangażowanie w pielęgnowanie pasji od najmłodszych lat, sprawia, że marzenia o technologicznej przyszłości są w zasięgu ręki.