Technikum Infotech

Dlaczego zdecydowałeś/aś się na wybór Technikum Programistycznego INFOTECH jako szkoły średniej? Czy przed podjęciem nauki miałeś/aś już jakieś doświadczenie z programowaniem?

Decyzję o wyborze Technikum Programistycznego INFOTECH jako szkoły średniej podjąłem z uwagi na moje zainteresowanie światem IT oraz jego
dynamicznym rozwojem. Przed rozpoczęciem nauki w INFOTECH miałem bardzo małe doświadczenie z programowaniem.

Jakie umiejętności, które nabyłeś/aś podczas nauki w INFOTECH, uważasz za najbardziej kluczowe?

Podczas nauki w INFOTECH kluczową umiejętnością, którą nabyłem, było umiejętne „uczenie się”. Rozumiem przez to zdolność do samodzielnego zdobywania wiedzy, analizowania informacji, wybierania najlepszych sposobów nauki oraz dostosowywania się do różnych sytuacji edukacyjnych. Jest to umiejętność, która nie tylko umożliwia ciągły rozwój, ale także pomaga w radzeniu sobie z nowymi wyzwaniami, technologiami i zmianami w otaczającym świecie.

Jakie są Twoje plany po ukończeniu nauki w INFOTECH? Czy planujesz kontynuować edukację na studiach wyższych?

Po ukończeniu nauki w INFOTECH planuję kontynuować swoją edukację na
studiach wyższych, najlepiej, aby było to coś związanego z informatyką.

Czy uważasz, że edukacja otrzymana w Technikum Programistycznym INFOTECH odpowiednio przygotowała Cię do dalszej edukacji i przyszłej kariery
zawodowej, biorąc pod uwagę obecne zapotrzebowanie rynku pracy?

Do dalszej edukacji świetnie przygotowali mnie wyjątkowi nauczyciele, których wsparcie i dedykacja nie miały sobie równych. Jeśli chodzi o rozwój zawodowy, to główną rolę odegrały praktyki w firmie Cronn Polska. Choć ich czas trwania był krótki, to wiele się tam nauczyłem i doświadczyłem trochę życia „programisty”, za co niezmiernie dziękuję :).

Jakie projekty lub prace realizowałeś/aś podczas nauki w INFOTECH?

Podczas nauki w INFOTECH miałem przyjemność uczestniczyć w różnorodnych projektach i pracach, które poszerzały moje horyzonty i umiejętności. Już w pierwszej klasie zainteresowałem się robotyką i aktywnie brałem udział w konkursach typu minisumo. Pozwoliło mi to eksplorować świat technologii w praktyce. Obecnie skupiam się na pracy z moim zespołem nad fascynującym projektem aplikacji “SkooolApp”, która ma pomagać uczniom. Nie mogę ujawnić zbyt wielu szczegółów, ale jestem przekonany, że nasza praca przyniesie korzyści dla setek tysięcy użytkowników.

Czy uważasz, że inwestycja w edukację w prywatnej szkole jak INFOTECH się opłaciła?

Tak, absolutnie uważam, że inwestycja w edukację w prywatnej szkole jak INFOTECH się opłaciła. Dzięki wysokiej jakości nauczania, dedykowanemu
wsparciu ze strony nauczycieli oraz dostępowi do nowoczesnych narzędzi i technologii, miałem możliwość rozwijania się bez przeszkód.

W jakim stopniu podczas nauki w INFOTECH kładziono nacisk na rozwijanie Twoich umiejętności osobistych, takich jak kreowanie marki osobistej? Czy odbywały się jakieś specjalne warsztaty lub zajęcia poświęcone temu tematowi?

Podczas nauki w INFOTECH często organizowano zajęcia i warsztaty dotyczące rozwoju umiejętności miękkich, w tym także budowania marki osobistej. Osobiście jednak nie korzystałem z nich zbyt często.

Czy postrzegasz swoją edukację w INFOTECH jako ważny krok w budowaniu swojej przyszłej kariery? Dlaczego?

Tak, uważam swoją edukację w INFOTECH jako ważny krok w budowaniu mojej przyszłej kariery. Wynika to z możliwości, jakie szkoła oferuje w zakresie udziału w różnorodnych projektach, praktykach zawodowych oraz wysokiego poziomu kształcenia.

W jakich obszarach programowania najbardziej lubisz się rozwijać i co sprawia Ci największą radość w nauce nowych technologii?

Najbardziej lubię backend. To właśnie tam czuję się najbardziej komfortowo i mam najwięcej satysfakcji z pracy. Co sprawia mi największą radość w nauce nowych technologii? Przede wszystkim możliwość tworzenia czegoś ciekawego i funkcjonalnego dzięki nim. Proces tworzenia, rozwiązywania problemów i widzenie efektów mojej pracy przynosi mi ogromną satysfakcję i radość.

Jakie są Twoje zainteresowania poza programowaniem i jak lubisz spędzać wolny czas?

Moje zainteresowania poza programowaniem są obecnie dość ograniczone, ponieważ większość mojego wolnego czasu poświęcam na intensywną naukę do matury rozszerzonej z matematyki oraz informatyki. Jest to dla mnie obecnie priorytet, ponieważ chcę jak najlepiej się przygotować.

Jakie są Twoje dalsze plany zawodowe po ukończeniu INFOTECH?

Po ukończeniu INFOTECH planuję kontynuować swoją edukację na studiach informatycznych. Jest to naturalna kolej rzeczy, ponieważ chcę jeszcze bardziej zgłębić swoją wiedzę i umiejętności w dziedzinie informatyki. Co przyniesie przyszłość, to się dopiero okaże. Tylko Bóg wie.

Jak oceniasz przyszłość rynku IT w Polsce i czy uważasz, że edukacja w technikum takim jak INFOTECH będzie nadal ważna dla sukcesu w tej branży?

Perspektywy rynku IT w Polsce są nadal bardzo obiecujące, z wieloma miejscami pracy i szerokimi możliwościami rozwoju. Jednakże konkurencja stale rośnie, a wymagania stają się coraz bardziej wyśrubowane. Kilka lat temu możliwe było zdobycie doświadczenia poprzez krótkie kursy z programowania, ale teraz oczekuje się od kandydatów znacznie więcej.

W kontekście edukacji w technikum, takim jak INFOTECH, uważam, że będzie nadal ona kluczowa dla sukcesu w branży IT. Szkoła ma potencjał nie tylko dostarczyć solidne podstawy teoretyczne, ale także pomóc uczniom rozwijać praktyczne umiejętności i zdobywać doświadczenie poprzez praktyki zawodowe czy projekty. Jednakże sukces w tej branży zależy także od zaangażowania samego ucznia. Wysoki poziom edukacji, który oferuje INFOTECH, będzie zawsze wartościowy, ale należy pamiętać, że samodzielna praca i dążenie do doskonałości są kluczowe dla osiągnięcia sukcesu.

Jakie rady dałbyś/dałabyś przyszłym programistom, którzy chcą odnieść sukces w branży IT?

Carpe diem