Technikum Infotech

Chcielibyśmy poinformować, że szkoła INFOTECH, w dążeniu do promowania ekologicznego stylu życia oraz rozwijania kreatywności młodzieży, wzięła udział w II Mistrzostwach Ploggingu w Białymstoku dnia 14 września. 

Uczniowie klasy 3bL: Paweł, Jakub, Mikołaj oraz Piotr z klasy 1aT pod opieką Pani Martyny Czekiel stanowili reprezentację naszej szkoły w tej znakomitej inicjatywie.

Dla tych, którzy nie są zaznajomieni z terminem „plogging”, jest to połączenie biegania z aktywnym zbieraniem odpadów w trakcie trwania aktywności. Taka forma ruchu nie tylko wpływa korzystnie na kondycję fizyczną uczestników, ale przede wszystkim przyczynia się do dbałości o nasze otoczenie i środowisko naturalne.

Mimo że była to nasza debiutancka obecność w mistrzostwach, nasi uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem i determinacją, zdobywając pierwsze miejsce za najwięcej zebranych odpadów. Dodatkowo zostaliśmy wyróżnieni za kreatywne zdjęcia promujące ideę ploggingu.

Pragniemy wyrazić naszą dumę z postawy uczniów, którzy biorą udział w takich inicjatywach nie z przymusu, lecz z autentycznej chęci niesienia pomocy i dbania o dobro wspólne.