Technikum Infotech

Niedawno w naszej szkole mieliśmy przyjemność przyjąć gościa o międzynarodowej randze – Ambasador Finlandii w Warszawie, Panią Päivi Maarit Laine.  Była to jej pierwsza wizyta jako Ambasadora Finlandii w województwie podlaskim i jedyna wizyta w białostockiej placówce szkolnej w tym czasie.

Szkoły INFOTECH w procesie edukacji wykorzystują fiński model nauczania, uważany za jeden z najbardziej cenionych modeli edukacyjnych na świecie. Pani Ambasador podczas wizyty podzieliła się z nami doświadczeniem i wiedzą na temat fińskiego systemu nauczania, co stanowi dla nas inspirację do dalszych działań.

Spotkanie to odbyło się w szczególnym czasie, gdyż świętujemy 10-lecie Konsulatu Honorowego Finlandii w Białymstoku❗ To idealny moment, aby zastanowić się nad osiągnięciami ostatniej dekady i zainspirować się fińskim podejściem do edukacji, aby ciągle dążyć do doskonałości.

🇫🇮🤝🇵🇱 Czas spędzony z Panią Ambasador był niezwykle wartościowy i motywujący. Fińska filozofia edukacji skupia się na ciągłym rozwoju, innowacji i podkreślaniu indywidualnych talentów każdego ucznia – są to cechy, które chcemy zaszczepić w naszej społeczności INFOTECH. 

Niech ten dzień będzie dla nas wszystkich przypomnieniem, że rozwijanie edukacji to ciągły proces, pełen wyzwań, ale przede wszystkim pełen ogromnych możliwości.

Dziękujemy Pani Ambasador za inspirującą wizytę, kiitos rouva Laine❗ 🙏