Technikum Infotech

Jak najlepiej uczyć się języka obcego? W praktyce! 🙂

 W myśl tej idei uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę szkolną do Edynburga, gdzie spędzili 4 dni, zwiedzając stolicę Szkocji wszerz i wzdłuż wielokrotnie.

Grupa pod opieką nauczycieli Szkół INFOTECH, pani Kamili Konopko oraz pana Piotra J. Malinowskiego, zwiedziła liczne muzea, miała okazję przejść się podziemiami miasta, jak i przespacerować się wzdłuż Princess Street Gardens, gdzie mogła zobaczyć m.in. pomnik misia Wojtka.

Ponadto uczestnicy mieli również okazję wejść do środka zamku Holyrood, w którym zatrzymuje się rodzina królewska kiedy przyjeżdża do Edynburga. Grupa mogła zobaczyć, chociażby komnatę Marii Stuart gdzie na jej oczach zasztyletowano jej przyjaciela.

Podczas wycieczki nie zabrakło również kulinarnych doznań. Poza tradycyjnym angielskim śniadaniem, fish&chips oraz możliwością spróbowania szkockiego haggis, grupa miała również okazję skosztować dań wielu rozmaitych kultur, wchodzących w skład dziedzictwa Wielkiej Brytanii.

W tym samym czasie, w którym nasza grupa przebywała w Edynburgu, odbywały się również finały rozgrywek rugby. Z tej okazji do stolicy kraju przyjechało więc wielu fanów z Anglii i Włoch, a naszym chłopcom udało się zrobić zdjęcie z drużyną rugbystów. 

Wspomnienia o tej wyprawie na długo pozostaną w naszej pamięci! 🙂