Technikum Infotech

W dniu 01.04.2023 szkolne Koło Robotyki wzięło udział w Międzynarodowych Zawodach Robotów Robotic Tournament rozgrywanych w Rybniku. Nasi uczniowie konkurowali w czterech kategoriach i mierzyli się z przedstawicielami różnych krajów, powracając bogatsi o miejsca konkursowe oraz z apetytem na więcej!

 

W ramach turnieju udział wzięło 10. uczniów naszej szkoły pod opieką Pana Jacka Cichosza, koordynatora Koła Robotyki INFOTECH. Uczniowie zbudowali łącznie 7 robotów, które rywalizowały z ponad 400 robotami z całego świata w 4 różnych kategoriach. Ich przeciwnikami byli uczniowie innych szkół technicznych, studenci z polskich i zagranicznych uczelni oraz zawodowcy, którzy od wielu lat zajmują się budowaniem robotów.

 

Pierwsza kategoria, w której startowaliśmy to LineFollower for LEGO. W tej kategorii  Zachary Czech i Marcin Puchalski rywalizowali z ponad 40 innymi przeciwnikami Dotarli do finału, w którym ostatecznie zajęli 9. miejsce. Druga kategoria to RoboDragRace for LEGO, gdzie startująca po raz pierwszy Maria Semeniuk po długiej walce przejechała robotem tor długości 9 metrów w zaledwie 6 sekund! W trzeciej kategorii, Sumo for LEGO, startował jeden z naszych robotów zarządzany przez Filipa Kackieło, Krystiana Waszczuka i Dawida Kakareko. Walczył w międzynarodowym towarzystwie 40 innych robotów i ostatecznie zajął 7. miejsce.

 

Najliczniej obsadzoną kategorią była MiniSumo for LEGO, w której wystawiliśmy 4 roboty. Rywalizacja odbywała się w 8 grupach składających się z 6 lub 7 robotów (razem prawie 60). Nasi uczniowe: Izabela Wasilczuk, Borys Borejszo, Paweł Krupicki i Jakub Zawadzki, walczyli dzielnie, w wyniku czego dwa nasze roboty przeszły do fazy pucharowej.

Największym sukcesem było zajęcie 4 miejsca przez Jakuba Zawadzkiego. Kuba dzielnie walczył o 3. miejsce, ale niestety musiał uznać wyższość robota z Włoch. Należy nadmienić, że 7. miejsce zajęła Iza Wasilczuk, odpadając w fazie pucharowej w starciu z późniejszym zwycięzcą zawodów (po bardzo wyrównanej walce).

To był bardzo udany występ naszego młodego koła. Nieustannie robimy postępy i rywalizujemy jak równy z równym ze studentami z innych krajów.

 

Kolejne robotyczne zawody odbędą się 13 maja na Politechnice Białostockiej. Serdecznie zapraszamy do przyjścia i kibicowania przedstawicielom naszych drużyn. 🙂