Technikum Infotech

Drukowanie modeli protetycznych i medycznych 3 D oraz lekcje w laboratorium VR w Oculusach – mamy to już w INFOTECH-u

Szkoły Klastra Technologicznego INFOTECH posiadają jedyne w regionie szkolne laboratorium, w których uczniowie mają bezpośredni dostęp do najnowszych technologii, a ich wykorzystanie wspomaga uczenie na co dzień ! Dzień nowoczesnych technologii w edukacji to świetna okazja aby podkreślić, że to co jeszcze kilka lat temu widzieliśmy w filmach science fiction lub w zaawansowanych laboratoriach naukowych dziś służy na co dzień naszym uczniom i znajduje się w pracowniach naszych szkół – mówi Dyrektor szkół Infotech Katarzyna Kaczyńska. Już dziś mamy dwie kompleksowo działające pracownie a w nich laboratoria, które mogą pochwalić się sprzętem najwyższej klasy.

Mamy pierwsze w Polsce Kompleksowe Szkolne Laboratorium DRUKU 3D wyposażone w niezawodną Drukarkę 3D Da Vinci Minimaker, Skaner 3D EinScan-SP oraz Drukarkę 3D/CNC – precyzuje Karol Przybyszewski – dyrektor Infotech ds. programowania. Ten nowoczesny sprzęt ma kompleksowo doposażyć istniejące już w Infotechu Laboratorium VR, które pracuje na 30-stu zestawach Oculus Quest 2. Laboratorium VR pozwala naszym uczniom na wejście w wirtualną rzeczywistość, obcowanie z najnowszymi technologiami, dotykanie tego czym będą w przyszłości zajmować się zawodowo. Aplikacje VR to przyszłość wykorzystywana w medycynie, wojsku czy wszelkiego rodzaju szkoleniach. To technologia która dostarcza całej gamy wrażeń wizualnych, eksplorując to co nowe i nieznane – podkreśla dyrektor Przybyszewski, a urządzenia 3D, które właśnie zakupiliśmy będą mogły tę wirtualną rzeczywistość przenieść do świata gdzie można to dotknąć, poczuć i użyć. 

Nowe technologie i ich swobodne, wręcz nawykowe używanie jest kompetencją przyszłości, w która chcemy  wyposażyć naszych uczniów, tak aby w przyszłości nie było to dla nich wyzwaniem – dodaje Katarzyna Kaczyńska. Interdyscyplinarne i angażujące podejście do nauki znacząco zwiększa łatwość przyswajania wiedzy przez uczniów. Elastyczność naszego laboratorium VR i druku 3D pozwala dostosować edukację do indywidualnych potrzeb oraz do warunków nauczania zdalnego. Szczególnie ważne jest to w przypadku uczniów o niestandardowych potrzebach, także tych borykających się z trudnościami z koncentracją lub z niepełnosprawnością intelektualną czy psychoruchową.

Od początku misją szkoły i Klastra Technologicznego INFOTECH, który jest założycielem szkół, była nowoczesna i dostępna baza technologiczna – mówi Adam Kamiński, prezes Klastra. Współpraca szkół z Klastrem i skupionymi wokół niego przedsiębiorcami pozwala nam jasno określić potrzeby technologiczne oraz wybrać adekwatny do tych potrzeb sprzęt, który ma być dostępny naszym uczniom. Dzięki posiadanym aktualnie laboratorium 3D i VR będziemy projektować i tworzyć własne modele edukacyjne a uczniowie na wybranych specjalizacjach będą je wykorzystać w praktyce np. na specjalizacji medycznej będą tworzyć modele 3D przydatne w chirurgii ortopedycznej, plastycznej i protetyce. Uczniowie, którzy wybiorą Sztuczną Inteligencję zdobędą poszukiwane na rynku pracy umiejętności druku podzespołów wykorzystywanych we wszelkiego rodzaju rozwiązaniach SMART takich jak SMART DOM czy SMART CITY. Druk 3D staje się czymś niezbędnym w wielu dziedzinach życia, a praktyczne doświadczenie zdobyte u nas w szkole jest nieodłącznym dodatkiem odpowiadającym na potrzeby zawodów przyszłości – zapewnia Prezes Adam Kamiński. 

 Chcecie zobaczyć jak nasze laboratoria pracuje w praktyce? Obserwujcie nasz profil fb i odwiedzajcie stronę internetową www.technikum.infotech.edu.pl