Technikum Infotech

Uczniowie Technikum Infotech wzięli udział w organizowanym przez Uniwersytet w Białymstoku po raz pierwszy programie tutorskim skierowanym do zdolnych uczniów!

Uczniowie klasy 4hT – Jakub Gryko oraz Kamil Ryś świetnie poradzili sobie podczas rozmowy rekrutacyjnej i bedą szkolić się w obszarze „Business model Canvas. Od pomysłu do planu na biznes” pod opieką dr Tomasza Poskrobko, na Wydziale Ekonomii i Finansów UWB. 

Do programu tutorskiego zakwalifikowany został również uczeń pierwszej klasy Technikum-Jan Kropiwinicki, który w programie tutorskim “Uczeń jako badacz, naukowiec i odkrywca” wybrał temat „Analizy statystyczne gier losowych metodą Monte Carlo, narzędziami Pythona i Maximy” prowadzony przez prof. dr hab. Edwarda W. Piotrowskiego na Wydziale Fizyki.

W ramach programu uczniowie będą spotykać się raz w miesiącu ze swoimi tutorami (w razie potrzeby także w formie zdalnej), by realizować własne projekty badawcze. Będą też mogli uczestniczyć w zajęciach dydaktycznych z wybranego przedmiotu prowadzonego przez tutora, korzystać z uniwersyteckiego sprzętu i księgozbioru. Efekty swojej pracy uczniowie zaprezentują za kilka miesięcy podczas uczelnianego Forum Tutoringu. 

Gratulujemy i trzymamy za Was kciuki!